ГоловнаНовини ЖКГНадзвичайні подіїБортницька станція аерації не витримала тиску талих вод

Бортницька станція аерації не витримала тиску талих вод

У Києві на Бортницькій станції аерації в результаті накопичення талих вод стався прорив тіла дамби діаметром близько 1 м. та вилив води на 1,9 га прилеглої території.

10 квітня близько 19:00 в Бориспільському районі Київської області на муловому полі №3 площею 106 га Бортницької станції аерації ПАТ «АК «Київводоканал», яке не експлуатується, в результаті інтенсивного танення великої маси снігу та високого підняття ґрунтових вод відбулося інтенсивне обводнення тіла дамби, яке призвело до втрати її стійкісних характеристик. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі ДСНС.

Це спричинило прорив дамби в районі перепускного колодязя, внаслідок чого тала вода почала поступати в приймальний резервуар насосної станції. Встановлений в станції насос відкачував воду, яка поступала, але через великий приток води насос не впорався з надто великим об’ємом. Приймальний резервуар переповнився і частина води вилилася на прилеглу територію. Загрози підтоплення населених пунктів не було.

З метою попередження подальшого розширення прориву дамби, припинення витоку води і локалізації події в межах мулового поля Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій було прийнято рішення залучити сили ДСНС України, особовий склад Збройних сил України, а також персонал і техніку ПАТ «АК «Київводоканал».

Сьогодні о 5:45 виток води припинено шляхом спорудження перемички та зміцнення обвалування в місці промиву, надзвичайна ситуація ліквідована.

Роботи ускладнювалися утворенням промоїни у важкодоступному місті, обмеженими можливостями щодо залучення техніки до виконання відновлювальних робіт та проведенням робіт у нічний час.

Єдино можливим засобом оперативної ліквідації прориву і попередження розширення масштабів події стало залучення особового складу для виконання робіт вручну. До ліквідації надзвичайної ситуації залучалося 590 чоловік та 36 одиниць спеціальної техніки, а саме: від ДСНС України – 310 чоловік та 10 одиниць техніки, від Міністерства оборони – 240 чоловік, від технічних служб водоканалу - 40 чоловік та 26 одиниць техніки.

 
Коментарі (0)