ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2023-2024Через борги 73 виробників тепла старт опалювального сезону під загрозою

Через борги 73 виробників тепла старт опалювального сезону під загрозою

За тиждень 11 підприємств теплоенергетики вирішили проблему критичних боргів, ще під загрозою старт опалювального сезону у 50 населених пунктах
Борги 73 підприємств теплоенергетики ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону. Наразі йдеться про критичну ситуацію з боргами підприємств ТКЕ у 50 населених пунктах. Такими є оперативні дані НАК «Нафтогаз України» (про підприємства, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО), такі дані передала пресслужба компанії, повідомляє ІА "Україна Комунальна".
 
Впродовж тижня 11 підприємств теплоенергетики розрахувались з критичними богами, що покращило чи повністю виправило проблему в таких населених пунктах, як Харків, Дніпро, Кривий ріг, Богуслав, Ірпінь, Чорнобиль, Червоноград, Одеса, Полтава, Кочеток.
 
Перелік підприємств-боржників, що мають критичні борги, наведений у таблиці нижче. Там також зазначається необхідна мінімальна сума (за оперативними даними) для виплат за кожною із умов. Компанія завчасно публікує перелік критичних боржників, аби мешканці кожної області могли перевірити, чи входить до нього місцеве (регіональне) підприємство ТКЕ, а засновники таких підприємств, зокрема, місцеві органи самоврядування, могли запобігти розвитку проблеми.
 
Зазначимо, що відновити постачання газу для відповідних підприємств без вирішення проблеми критичних боргів немає юридичної можливості — це заборонено українським законодавством.
 
Йдеться про виконання обов’язкових умов постачання газу, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. №867.
 
До таких умов, зокрема, належить підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства, а також виконання однієї з трьох наведених нижче умов:
- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% за усіма укладеними з НАК "Нафтогаз України" договорами (без урахування штрафних санкцій) (для виробника теплової та електричної енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна, не нижче 60%)
 
або
- укладення та виконання договору з НАК «Нафтогаз України» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ згідно з типовим договором у межах реалізації Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»
 
або
- подання та виконання виробником погодженого виконавчим органом відповідної місцевої ради графіка погашення заборгованості, а також здійснення поточних розрахунків за використаний природний газ.

 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
15 Жовтня 2020 p. 21:29
Взагалі-то зараз потепління, і ніяких заморозків найближчі пару тижнів не очікується. Тобто, при такій теплій погоді початок опалювального сезону можно перенести на листопад. Це все-таки деяка економія грошей споживачів, і економія вугілля або газу в державі. А то у нас опалювальний сезон посадовці розглядають як додаткову можливість обшкребти населення, яке і так зараз залишилося без доходів.-----------------------------------------------Торік зима була дуже тепла; опалення, відповідно, благеньке; але плату за нього нараховували у повному обсязі; у середньому - 1000 грн. за місяць ( для малогабаритних квартир).