ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2023-2024Через прорахунки “Нафтогазу” ситуація навколо теплопостачання споживачів стає критичною

Через прорахунки “Нафтогазу” ситуація навколо теплопостачання споживачів стає критичною

Тепловики запевняють, що ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом
Через прорахунки ГК “Нафтогаз Трейдинг” у прогнозуванні обсягів природного газу за фіксованою ціною для виробництва теплоенергії  населенню та бюджетним установам ситуація навколо теплопостачання споживачів в регіонах України стає критичною, про це заявили у МА “Укртеплокомуненерго”.
 
Тепловики запевняють, що ГК “Нафтогаз Трейдинг” категорично відмовляється коригувати ці обсяги, натомість виставляє за перевищення лімітів газу рахунки за ринковою ціною всупереч досягнутим домовленостям з Урядом перед початком опалювального сезону.  
 
Через це теплопостачальні підприємства таких міст як Вінниця, Жовті Води, Миргород, Херсон, Теплодар, Нововолинськ, Кам’янець-Подільський, Шепетівка та Староконстянтинів вже в січні не зможуть розрахуватись за спожитий природний газ для забезпечення теплопостачання своїх міст. За умовами жорстких договорів, запропонованих ГК “Нафтогаз Трейдинг” теплопостачальникам, це означає зміну умов надання газу та можливе застосування з 1 лютого страхового механізму  – постачальника “останньої надії” (ПОН), за яким газ може надаватися лише 2 місяці, не за фіксованою “соціальною” ціною 7,42 тис. грн/1 тис. куб. м, а ринковою. У січні вона становить близько 40 тис. грн/1 тис. куб.м. 
 
А одне із найбільших в Україні підприємств за обсягами  виробництва теплової енергії КП «Харківські теплові мережі» разом із КП «Лисичанськтепломережа» вже з 1 січня 2022 року виключені з реєстру підприємств, постачання газу яким здійснює ГК “Нафтогаз Трейдинг” і переведені до реєстру постачальника “останньої надії” тієї ж ГК “Нафтогаз Трейдинг”. 
 
Раніше повідомлялось, що підприємство «Сумитеплоенерго» звернулось з проханням про зміну тарифів на теплову енергію, Сумська міськрада ухвалила рішення «Про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води».
 
У рішенні виконкому йдеться, що для ТОВ «Сумитеплоенерго» встановлюються нові тарифи на економічно обґрунтованому рівні:
 
Послуга з постачання теплової енергії:
для населення – 2571,37 грн за 1 Гкал (з ПДВ); + 38,5%
для бюджетних установ – 3403,00 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +32,3%
для інших споживачів – 4101,43 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +78,1%
для релігійних інституцій – 2 988,83 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +57,6%
 
Послуга з гарячої води:
для населення – 131,70 грн/м3 (з ПДВ); +35,4%
для бюджетних установ – 169,13 грн/м3 (з ПДВ); +30,6%
для інших споживачів – 200,56 грн/м3 (з ПДВ)». + 70,8%
 
Коментарі (0)