ГоловнаКруглий стілАналітика Черкаси: без об’єднання зусиль врятувати ЖКГ міста неможливо

Черкаси: без об’єднання зусиль врятувати ЖКГ міста неможливо

Запрошення на участь у заході було надіслано і представникам міської влади, проте на круглому столі були присутні лише директор департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому Павло Карась та начальник відділу сприяння утворенню ОСББ Світлана Слодзік. Як стало відомо вже зго

Запрошення на участь у заході було надіслано і представникам міської влади, проте на круглому столі були присутні лише директор департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому Павло Карась та начальник відділу сприяння утворенню ОСББ Світлана Слодзік. Як стало відомо вже згодом, в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому Василь Старіков допрацьовував напередодні останній день на своїй посаді і, можливо, саме тому участь у круглому столі не приймав.

IMG_0305

Хоча питань, які стосувалися ЖКГ, у представників громадських організацій, керівників ОСББ, мешканців міста, які були присутні на круглому столі, до влади було дуже багато. Не захотів відповідати на них і П. Карась, який зауважив, «що у нього багато справ».
Аргументовано вести дискусію щодо ОСББ він також не мав бажання і, звинувативши екс-міністра ЖКГ у популізмі, після емоційного монологу залишив приміщення залу.

Зазначимо, що мешканці Черкас до такої поведінки директора департаменту економічної політики та розвитку Черкаського міськвиконкому вже звикли, але чи звертає увагу на це його керівництво?

Участь у обговоренні питань щодо створення і функціонування ОСББ у Черкасах активно приймали присутні на заході керівники ОСББ, а також С. Слодзік, яка зазначила що, міська влада Черкас цього року на капітальні ремонти будинків, де мешканці утворили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, передбачила лише 1,5 млн. грн.  Звичайно, цих коштів вистачає лише на ремонт кількох будинків на рік, тому процес створення ОСББ у Черкасах дуже неквапливий. На сьогоднішній день в місті створено лише 110 ОСББ. Натомість у Черкасах більше 1200 багатоповерхових будинків.

DSC_0016

«Стан нашого житла такий, що без суттєвої державної підтримки і виконання норм України про підтримку першого капітального ремонту ОСББ може стати братською могилою», – зазначає О. Кучеренко.

За його словами, на сьогодні в бюджеті коштів на це не передбачено, тому він закликає громадян об’єднати позиції навколо того, щоб вимагати великої конкретної державної підтримки. Бо без цього житловий фонд занепаде. Екс-міністр підкреслив, що місцева влада своїми силами також не в змозі допомогти ОСББ. Вихід залишається лише один – вимагати державної підтримки. «Усі міські голови повинні піти до уряду і сказати: давайте державне фінансування - і тоді ми робимо ОСББ», – наголосив О. Кучеренко.

«Давайте об’єднуватися… Місцева влада не може кинути все це на людей. Вона повинна об’єднуватися з людьми та вимагати від держави коштів на ремонт будинків», - закликає О. Кучеренко, додаючи, що міські голови мусять разом з людьми «йти до уряду, до Верховної Ради, до Президента та вимагати грошей на фінансування ремонту будинків.

Незважаючи на відсутність підтримки з боку держави, у тих мешканців, які створили ОСББ, сумнівів немає: ОСББ створювати потрібно.

DSC_0035-2


Питання створення ОСББ досить гостре, але загалом, черкащан, як і мешканців інших міст, хвилює питання формування та прозорості тарифів на ЖКП, а також їх якості. Як з’ясувалося у ході круглого столу, хаос та безлад, щодо прозорості тарифів на ЖКП панує і в цьому місті. Черкащини не знають до кого звертатися, бо на їхню думку, місцева влада, не хоче допомогти їм розібратися з цими питаннями. Крім того, як свідчать соціологічні опитування, протягом останнього року жителі міста відзначають погіршення ситуації в сфері ЖКГ.

«Ми відірвалися в деяких реформах і щось зробили, проте про житлову галузь забули і туди зовсім ніякої копійки не вкладали. Я вже не говорю про законодавство…», - зазначив у ході круглого столу Петро Шевченко, голова Черкаської обласної Федерації профспілок. Він нагадав, що така «політика» держави призвела до того, що наразі є проблеми і з фінансуванням галузі, і з вибірковістю проектів, які фінансуються.

У ході обговорення, О. Кучеренко також зазначив, що мешканцям міста варто готуватися до підвищення тарифів на водопостачання, у разі об’єднання тепло- та водопостачальних комунальних підприємств у межах областей. За його словами, у разі, коли таке об’єднання відбудеться, то тариф на водопостачання для жителів міста підвищиться. Хоча експерти не радять уряду йти шляхом об’єднання тепло- та водопостачальних комунальних підприємств.

IMG_0271

Як зазначив президент «Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ» Сергій Бульбас, об'єднання комунальних підприємств тепло- та водопостачання на рівні областей - це нонсенс і пережитки комуністичної форми управління комунальним господарством.
«У разі такого об'єднання буде досить складно очікувати на приватні інвестиції в галузі, про які так багато говорять, оскільки приватний інвестор не буде розуміти, куди йдуть гроші і хто за це відповідатиме», - зазначає С. Бульбас.

Крім того, він наголошує, що розраховувати на дотації з боку держави при вирівнюванні тарифів у разі об’єднання комунальних підприємств тепло- та водопостачання не варто.

За підсумками круглого столу зрозуміло, що проблем у мешканців Черкас і місцевої влади вистачає, проте, як було зазначено на цьому заході, їх потрібно вирішувати разом.

Зазначимо, що Черкаси – це друге місто у маршруті регіональних презентацій і обговорень болючих питань ЖКГ, ініційованих ІА «Україна Комунальна». Фінальний захід відбудеться у Києві. Слідкуйте за датами зустрічей на http://jkg-portal.com.ua.

Переглянути фото з круглого столу

Переглянути відео з круглого столу

 
Коментарі (0)