ГоловнаКоментаріАналітика Чому біогаз важливий для України?

Чому біогаз важливий для України?

Обмін досвідом з реальної практики важливий для отримання правильного уявлення про важливість і величезний потенціал біогазу в Україні. Частка сільського господарства у вашій країні досить велика для розгортання біогазових проектів. Тут існує багато невикористаних сільськогосподарських земель, прид


Обмін досвідом з реальної практики важливий для отримання правильного уявлення про важливість і величезний потенціал біогазу в Україні. Частка сільського господарства у вашій країні досить велика для розгортання біогазових проектів. Тут існує багато невикористаних сільськогосподарських земель, придатних для вирощування енергетичних культур для отримання біогазу. Крім цього в Україні є безліч агрогосподарств, які виробляють гній і гнойову рідину – ідеальні субстрати для виробництва біогазу.

Слід зазначити, що зброджування цих субстратів в ферментаторах (установках для виробництва біогазу) робить позитивний екологічний вплив на навколишнє середовище, оскільки скорочуються шкідливі викиди (метан) і, зрозуміло, зникає запах.

Використання перероблених залишків біогазового процесу значною мірою здатне скоротити використання дорогих і екологічно збиткових хімічних добрив. Застосування цих залишків у якості добрив збільшує врожайність сільськогосподарських культур. Загальновідомо, що хімічні добрива шкідливі для навколишнього середовища. Крім того, сам процес їхнього виробництва споживає багато енергії, яку можна було б зберегти.

Усі ці чинники здатні справити дуже позитивний вплив на розвиток українського села, а підвищення рентабельності сільського господарства створить робочі місця і, відповідно, сприятиме впорядкуванню сільських населених пунктів.

Відомо, що біогаз займає дуже важливе місце в енергетичному балансі серед інших поновлюваних джерел енергії; на відміну від енергії вітру і сонця, біогаз є постійним (і тоді, коли сонце не світить, і вітер не дме) виробником енергії. Виробництво біогазу дуже децентралізоване і тому не справляє великого впливу на стійкість енергосистеми.

Крім використання біогазу для виробництва електричної та теплової енергії, його можна використовувати як аналог природного газу при установці додаткової системи очищення і також подавати в газотранспортну мережу. Доочищений біогаз може бути використаний як паливо для транспортних засобів.

Усе це доводить, що біогаз – це надзвичайно гнучке джерело енергії, що має позитивний вплив на навколишнє середовище і впорядкованість сільської місцевості.

У реальних цифрах собівартість що входить в тариф електроенергії, виробленої з біогазу в Україні, становить від 0,09 до 0,13 євро/кВт-год (в залежності від місця розташування, субстратів, фінансування і т.д.). Враховуючи постійну динаміку зростання цін на енергоносії і постійний процес удосконалення ефективності біогазових технологій, можна сказати, що протягом 5 років енергія з біогазу стане конкурентоспроможною з традиційними джерелами енергії.

Потенціал Україні по біогазу оцінюється в 5,000 МВт, що допоможе замістити до 10 млрд кубометрів природного газу. Включення біогазу в енергетичний баланс поновлюваних джерел енергії і економія в енергоспоживанні зробить Україну незалежною від імпорту природного газу, що дасть країні дуже безпечну і сильну позицію на міжнародній арені!

Раціональне використання власних енергетичних ресурсів буде найважливішим фактором для майбутньої економічної і політичної стабільності та подальшого сталого розвитку країни.

 
Коментарі (0)