ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГДеякі законопроекти, що стосуються комунальної сфери, потребують доопрацювання - Саратов

Деякі законопроекти, що стосуються комунальної сфери, потребують доопрацювання - Саратов

Пропозиції передані до Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної Ради України.

21 грудня 2011 року, м. Київ. Проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію» (Реєстр. № 8134) та «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» (реєстр. № 9374) потребують
доопрацювання і уточнення. Про це заявив Голова Нацкомпослуг Валерій Саратов, інформує прес-служба.

Зокрема, проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо розрахунків за природний газ та електричну енергію», передбачає введення спеціальних розподільчих банківських рахунків для першочергової оплати за спожиті газ та електроенергію підприємствами водо- та теплопостачання. З приводу цього законопроекту Валерій Саратов пояснив, в означеному законопроекті не повністю викладений перелік підприємств, що надають комунальні послуги: залишені по за увагою компанії з водовідведення а також генерації та транспортування тепла.

Окрім цього, в законопроекті йдеться про обов'язковість використання поточних рахунків із спеціальним режимом використання виключно для «теплопостачальних організацій». Але, через те, що теплопостачальні організації не мають правовідносин з постачальником природного газу, дана норма не дозволяє їм здійснювати платежі за природний газ.

Правовідносини з постачальниками природного газу мають теплогенеруючі організації, які мають у своїй власності або користуванні теплогенеруюче обладнання та виробляють теплову енергію.

Отже, до них і повинні застосовуватися норми про розподільчі рахунки. Інша проблема - це технічні помилки, що містяться у законопроекті. Так, у тексті згадується колегіальний державний орган «Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг України», але після внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг, найменування органу – «Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг».

«До тих пір, поки тарифи на тепло та водопостачання і водовідведення не будуть повністю покривати собівартість, введення пріоритету платежів за газ та електроенергію призведе до зниження платоспроможності підприємств з теплогенерації та водопостачання і водовідведення, які і без того знаходяться у доволі складному становищі», - вважає В.Саратов.

У свою чергу, проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» пропонує дозволити обмежувати постачання палива (природного газу) теплогенеруючим підприємствам - боржникам до технологічного мінімуму споживання природного газу. Тобто до такого рівня, який забезпечує номінальне функціонування  підприємства і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Валерій Саратов зауважує, що ідея дозволити обмежувати постачання палива боржникам, в тому числі підприємствам з теплогенерації, є абсолютно ринковою і вірною. Але в даних умовах, ухвалення цього законопроекту є передчасним. Голова Нацкомпослуг підкреслює, що введення даної норми в дію могло би бути доцільним через рік, після того як Нацкомпослуг завершить розгляд складових тарифів на тепло та встановить економічно обґрунтований рівень тарифів для всіх ліцензіатів.

«Президент України поставив перед Комісією чітке завдання – привести комунальні тарифи до економічно обґрунтованого рівня. І ми над цим працюємо», - відзначив Валерій Саратов.

«Організаційний етап, становлення Комісії щойно завершився. Затверджено штатний розпис, закінчується оформлення працівників, і вже з січня ми можемо приступити до предметного розгляду і встановлення тарифів по всіх наших ліцензіатах. А це доволі складний та тривалий процес», - додав голова Нацкомпослуг.

 
Коментарі (0)