В Україні 17% багатоквартирних будинків об’єдналися в ОСББ. В той же час, в Україні приватизовано 93% житла. Про це «У.К.» повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк.
- Відповідно до чинного законодавства, будинок, у якому приватизовано понад 50% квартир, підлягає зняттю з державного балансу й передачі колективу власників».
Крім того, громада повинна взяти на себе відповідальність управляти власним будинком, аби вона співпрацювала з державою за новою схемою, без принципів радянського менталітету.
Систему житлово-комунального господарства треба перемкнути з опції «СРСР» (коли газ майже безкоштовно, квартира державна, а про те, як навести порядок у Цюрупинську, подумають у Москві) на опцію «ринок» (за газ плати, квартиру купуй, сміття сам вивозь).
Нагадаю, що процес переходу житлових будинків в формат ОСББ розпочався у 2002 році, коли парламент ухвалив Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».
У рамках виконання рішення Кабінету Міністрів ми супроводжуємо проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ОСББ» під час розгляду у Верховній Раді. Після врегулювання законодавства ОСББ зможуть повноцінно сприяти вдосконаленню ЖКГ.
За даними Асоціації ОСББ та ЖБК «Наш дім», наразі з 6 тисяч будинків, які знаходяться в Дніпропетровську, ОСББ створені в 248, ще 378 будинків працюють в форматі житлово-будівельного корпоративну.
Анна Недогибченко