ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняДерженергоефективності: Найпростішим заходом з енергоефективності є заміна вікон

Держенергоефективності: Найпростішим заходом з енергоефективності є заміна вікон

На сьогоднішній день українцям доступна одна урядова програма підтримки енергозбереження, а сааме “теплі кредити”

На сьогоднішній день українцям доступна одна урядова програма підтримки енергозбереження, а сааме “теплі кредити”.

Одним із найдоступніших та найпростіших для впровадження заходів з енергоефективності для українців є заміна вікон.

Про це у коментарі  розповів начальник відділу державних програм та планів розвитку Департаменту стратегічного планування Держенергоефективності Андрій Шиян, йдеться в повідомленні УНН.

“Найбільш доступним та легким для впровадження з-посеред заходів з енергоефективності є заміна вікон”, — зауважив Шиян.

Водночас він наголосив, що максимально ефективними заходами можуть бути лише максимально комплексні заходи з енергоефективності.

“Якщо порівняти будинок, який просто замінив вікна, і ОСББ, де була проведена термомодернізація, встановлений індивідуальний тепловий пункт, то безперечно, чим був комплексніший захід, тим буде більше ефекту”, — пояснив спеціаліст.

При цьому Шиян додав, що наразі українцям доступна одна урядова програма підтримки енергозбереження, а саме — Державна цільова програма компенсації кредитів, так звані “теплі кредити”. Вона передбачає відшкодування частини кредиту за трьома основними напрямками: на придбання котлів, на утеплення індивідуального житла та для ОСББ.

Нагадаємо, за словами експерта, всі існуючі заходи з енергоефективності є вельми дієвими і корисними, однак лише в тому випадку, якщо проводиться комплексна енергомодернізація багатоповерхівки, а не індивідуальні заходи з енергозбереження, які можуть швидше нашкодити, аніж допомогти, і всьому дому і окремій сім’ї.

Нагадаємо, за перші три місяці 2018 року кількість приватних домогосподарств, что встановили сонячні панелі, виросла на 550 одиниць.

 

 
Коментарі (0)