ГоловнаНовини ЖКГАналітика Губернатор Донецької області хоче передати шахти в концесію

Губернатор Донецької області хоче передати шахти в концесію

Динаміка основних показників державного сектору вугільної промисловості свідчить про необхідність системного підходу для реформування галузі. Про це журналістам заявив голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький. «Зменшення кількості шахт, що працюють, виробничих потужностей, обсяг

Динаміка основних показників державного сектору вугільної промисловості свідчить про необхідність системного підходу для реформування галузі.

Про це журналістам заявив голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

«Зменшення кількості шахт, що працюють, виробничих потужностей, обсягів поставок вугілля на внутрішній ринок загрожує енергетичній безпеці держави», - вважає він.

Зі слів Шишацького, Міністерством енергетики та вугільної промисловості розроблено Концепцію державної цільової економічної «Програми розвитку вугільної галузі на період 2012-2016 рр..»

«Основна мета програми - шляхом докорінної модернізації нинішнього шахтного фонду та будівництва нових потужних вугледобувних підприємств створити галузь, яка повністю забезпечить країну конкурентною вугільною продукцією. Орієнтовний обсяг фінансування програми - 109 млрд грн, з яких бюджетні кошти - тільки 29,8 млрд грн. Тобто, фактично необхідно залучити майже 80 млрд грн. інвестицій приватного капіталу, які й може бути отримано в результаті передачі шахт у концесію», - каже він.

На його думку, в умовах сьогоднішніх економічних реалій форма концесіонування є чи не єдиним дієвим способом залучення недержавних інвестицій у модернізацію державних шахт.

«При передачі концесіонеру права на експлуатацію вугільного родовища, на виході держава отримує шахту, що працює. Головна перевага концесії в тому, що вона, на відміну від оренди, покладає на концесіонера зобов'язання, вигідні для держави. В результаті шахти отримують довгострокові інвестиції в розвиток виробництва, інвестор отримує вугілля і надійного постачальника вугільної продукції, держава отримує концесійні платежі, а також зберігає за собою право власності на вугільні підприємства, які потім зможе приватизувати за вигіднішою ціною. За державою також залишаються всі поліпшення, зроблені інвестором. Регіон отримує зростання зайнятості населення, соціальну стабільність і збільшення податкових надходжень до місцевого бюджету. Співробітники отримують стабільну заробітну плату і підвищення безпеки праці», - зазначив губернатор.

Він нагадав, що в Донецькій області вже є позитивний досвід вливання приватного капіталу в вуглевидобувний сектор економіки. «На території області зареєстровано понад 90 вуглевидобувних підприємств недержавної форми власності. Серед них можна назвати найбільші приватні компанії – «Комсомолець Донбасу» (ДТЕК), «Покровське» («Донецьксталь»), НВО «Механік» (Coal Energy)», - сказав він.

Як повідомлялося, наприкінці серпня президент Віктор Янукович поставив перед вугільною галуззю завдання перейти межу щорічного видобутку в 100 млн тонн. Окреслюючи шлях реформ у вугледобувній галузі, глава держави вказав як на необхідність будівництва нових шахт, відновлення виробництва на шахтах, які тимчасово непрацюють, так і на необхідність залучення приватного інвестора.

Джерело - Ukranews

 
Коментарі (0)