Як формується платіжка за тепло

Вартість одиниці тепла - 1 гігакалорії – розраховується комунальними та комерційними компаніями – постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, погоджених з органами місцевого самоврядування та після цього затверджується НКРЕКП
Формула рахунку у платіжці за тепло = вартість 1 Гкал * обсяг спожитої енергії
 
Вартість одиниці тепла - 1 гігакалорії – розраховується комунальними та комерційними компаніями – постачальниками тепла та гарячої води на основі розрахунків, погоджених з органами місцевого самоврядування та після цього затверджується НКРЕКП, повідомляє сайт Тепло.gov.ua
 
Ціна на тепло складається з вартості палива та електроенергії, ремонту обладнання та мереж, зарплати персоналу, витрат на інвестиційні програми, втрати, поточні видатки та ін. Якщо котельня модернізована та рівень втрат у мережах мінімальний, то, відповідно, і вартість 1 Гкал  нижча.
 
Розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання.
 
Обсяг спожитого тепла надавачі послуг – теплопостачальні підприємства - нараховують двома способами:
 
•    За приладом обліку (будинковий або індивідуальний)
•    За нормою із врахуванням фактичної температури та тривалості періоду опалювального сезону.
 
Кабінет міністрів України 30 листопада 2016 року схвалив Постанову «Про особливості нарахування плати за надану комунальну послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/2017 року». Рахунки за централізоване опалення для родин, в будинку яких немає обліку тепла, теплопостачальними підприємствами формуватимуться на основі усередненого в місті показника споживання теплової енергії тих будинків, де лічильники встановлені. 
 
Даний алгоритм формування платіжки за опалення повинні будуть використовувати лише ті міста, де рівень оснащеності житлового фонду приладами обліку теплової енергії становить не менше 50%. Цей 50% поріг і дасть можливість визначати середнє споживання тепла в населеному пункті з прийнятною точністю. Відповідно жовтневі платіжки за централізоване опалення, які надійшли сім’ям, в будинку яких немає будинкового лічильника, пропонується перерахувати.
 
Якщо в будинку відсутні прилади обліку, та рівень оснащеності житлового фонду міста приладами обліку теплової енергії становить менше 50%, то послуги мешканці сплачують за опалення згідно із затвердженими нормами. Розрахунок таких нормативів формується на базі усередненого споживання у місті і не враховує стану будинків та енергоощадної  поведінки їх мешканців.

Діряві вікна, незакриті двері чи незасклені вікна під’їздів, надмірні батареї в коридорах  значно впливають на споживання. Утеплені і неутеплені будинки будуть забезпечувати той самий комфорт за дуже різного споживання теплової енергії. Тому платіжки за опалення однакових за площею квартир в різних будинках та ще й з лічильником, і без нього, у одному місті можуть відрізнятися в рази. 

 
Коментарі (2)
Коля
12 Грудня 2016 p. 21:03
Субсидія на опалення хороша, а на гарячу та холодну воду - мізерна. Чому споживач не має права відняти частину з субсидії на опалення і додати цю частину до субсидії на гарячу воду ? Тим більше, що ці послуги надає одне й те саме ТОВ "Євро-реконструкція" від "Київенерго"?
Коля
14 Грудня 2016 p. 22:25
Невже на платіжках не можна відвести достатньо місця спеціально для касового відбитку? Щоб відбиток не накладався на інший текст або рекламу? Чомусь із касовим відбитком у Ощадбанку завжди проблема: або його ставлять на окремому сіренькому папіросному папірці із дірочками майже нерозбірливо, або на квитанції поверх інших записів та нарахувань, - тоді вже нерозбірливими стають також і ці записи.