ГоловнаНовини ЖКГНовини ЖКГКиївський автовокзал продадуть наступного року

Київський автовокзал продадуть наступного року

Шість автостанцій у Києві і 18 у Київській області будуть виставлені на продаж у січні одним лотом

Шість автостанцій у Києві і 18 у Київській області будуть виставлені на продаж у січні одним лотом. Це буде перший лот з 300 об'єктів малої приватизації, запланованої на найближчий час

Фонд держмайна готується до масштабного розпродажу. У січні відомство планує виставити на торги майно КП «Київпассервіс», якому належать все шість автовокзалів у Києві і 18 - в області. Про це розповів заступник голови ФДМУ Тарас Єлейко.

Планується, що підприємство буде продаватися через систему Prozorro, а стартова ціна складе 195 млн грн.

«Сфера діяльності підприємств повинна бути збережена для автовокзалів у Києві на 5 років і в області - на 15 років», - каже Тарас Єлейко.

Якщо відновити роботу автостанції не вдається, то підприємство може передати цю територію місцевій владі.

Новий інвестор може вкласти кошти в реконструкцію автостанцій, зможе заробляти на супутніх послугах - здачі приміщень в оренду під магазини, ресторани тощо, говорить перший заступник міністра економіки Павло Кухта.

За даними міністерства в 2018 році КП отримало 47 млн грн доходу, з яких від надання послуг перевізникам - 10 млн грн, пасажирам - 20 млн грн, від здачі приміщень в оренду - 6 млн грн.

«Наприклад, чистий прибуток київського автовокзалу в минулому році склав усього 13 тис. грн. Нас не задовольняє така ситуація, тому автовокзали виявилися в числі перших об'єктів, які виставлені на продаж», - каже Павло Кухта. Він додав, що купити компанію може будь-який інвестор, включно з іноземцями.

КП «Київпассервіс» не єдиний актив, який планується продати в наступному році. На продаж планується виставити близько 300 об'єктів малої приватизації та 5 великих підприємств - Електротяжмаш, Одеський припортовий завод, Президент-готель у Києві, Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГХК), Вугільну компанію Краснолиманську.

Всього в Україні налічується близько 3,7 тис. державних підприємств, з яких близько 600 - на окупованих територіях.

«Ми вже відібрали близько 1 тис. підприємств, які будуть продані насамперед», - каже Павло Кухта.

Окреме питання — це продаж активів державних сільськогосподарських підприємств. Кабінет міністрів працює над змінами до Земельного кодексу, який дозволить продавати не тільки нерухомість (корівники, склади тощо), а й земельні ділянки після затвердження профільного закону.

 

 
Коментарі (0)