ГоловнаНовини ЖКГПолітикаМіненерго опублікувало енергостратегію України до 2035 року

Міненерго опублікувало енергостратегію України до 2035 року

Заступники міністра Наталія Бойко повідомила в Facebook, що Міненерговугілля вже приступило до розробки плану заходів щодо Енергостратегії

 

 

 

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України опублікував вона своєму сайті текст "Енергетичної стратегії України до 2035 рік" Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність "одночасно з публікацією в газеті" Урядовий кур'єр "розпорядження Кабінету міністрів №605 про затвердження цієї стратегії.

Заступники міністра Наталія Бойко повідомила в Facebook, що Міненерговугілля вже приступило до розробки плану заходів щодо Енергостратегії, на наступному тижні опублікує інформацію про формування робочих груп.

В ході розгляду питання на засіданні уряду віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон висловив зауваження в частині стимулюючого регулювання і ціноутворення на енергетичне вугілля.

"За результатами останньої доопрацювання після засідання урядового комітету з'явилися деякі цікаві речі, які намагаються" зашити "в цю концепцію. Це обов'язковий RAB-тариф, "Роттердам +" через відповідні механізми ", - сказав він.

Документ був схвалений з умовою триденної доопрацювання.

В опублікованому остаточному документі йдеться лише про необхідність "опрацювання питання про відмову від формування цінової і тарифної політики за принципом" витрати плюс ", зокрема, шляхом переходу до стимулюючого регулювання тарифів з подальшим переходом на ринкові механізми".

У частині розвитку вугільного сектора стратегія передбачає ліквідацію державного оптового покупця вугілля і впровадження біржової торгівлі вугільною продукцією.

Згідно з документом, АЕС до 2035 року повинні забезпечувати 50% генерації електроенергії в країні, частка відновлюваних джерел - збільшитися до 12,8%, великої гідроенергетики - до 6,7%. Решту обсягу вироблятимуть ТЕС.

На думку авторів документа, Україні необхідно трансформувати свою газотранспортну інфраструктуру для активнішої інтеграції з європейською, залучення в систему безпеки поставок Центральної Європи.

У Енергостратегії також відзначається, що Україна ставить перед собою мету перенести точку прийому-передачі транзитних обсягів газу із західного на східний кордон. У той же час автори документа сумнівається в збереженні транзиту російського газу після 2019 року.

 

 
Коментарі (0)