ГоловнаНовини ЖКГАналітика Міненерговугілля ініціює скасування пільгових тарифів на електроенергію для вугледобувних підприємств

Міненерговугілля ініціює скасування пільгових тарифів на електроенергію для вугледобувних підприємств

Про роздрібні тарифи на електричну енергію для вугледобувних підприємств

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розробило зміни до нормативно-правові акти, якими пропонує відмінити застосування пільгових тарифів на електроенергію для державних вугледобувних підприємств.

Про це сказано у звіті про виконання Міненерговугіллям плану роботи за перше півріччя 2011 р., інформує ІА «Україна Комунальна».

Так, в галузевому міністерстві розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України, яким пропонується визнати таким, що втратив чинність, розпорядження КМУ «Про роздрібні тарифи на електричну енергію для вугледобувних підприємств» № 342 від 23 травня 2007 р., передбачає рекомендації НКРЕ встановити 26 державним вугільним підприємствам тариф на електричну енергію 1 класу споживачів.

Серед таких споживачів згідно з розпорядженням № 342: ВАТ «Лисичанськвугілля», ДП «Антрацит», ДП «Луганськвугілля», ДП «Первомайськвугілля», ДП «Ровенькиантрацит», ДП «Свердловантрацит», шахта «Новодзержинська», шахтоуправління «Донбас», ДП «Артемвугілля», ДП «Дзержинськвугілля», ДП «Добропіллявугілля», ДП «Донбасантрацит», ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», ДП «Красноармійськвугілля», ДП «Макіїввугілля», ДП «Ордженікідзевугілля», ДП «Селідоввугілля», ДП «Сніжнеантрацит» , ДП «Торезантрацит», ДП «Шахтарськантрацит», шахта «Куйбишевська», шахтоуправління «Південнодонбаське № 1», шахтоуправління ім. В.І. Чапаєва, шахта «Путилівська», ДП «Львіввугілля» та ДП «Волиньвугілля», а також шахтоуправління ім. В.І. Чапаєва (в даний момент орендне підприємство).

Відзначимо, що зниження класу споживачів електроенергії сильно вдарить по економіці вугільних підприємств. У разі ухвалення Кабміном цього проекту їм доведеться значно більше платити за такий же обсяг спожитої електроенергії, що ще більше посилить фінансову незбалансованість вугледобувних підприємств країни.

Проект даного розпорядження без зауважень було узгоджено Мінекономрозвитку, але НКРЕ і Міністерство фінансів документ не погодили, відправивши його на доопрацювання.

 
Коментарі (0)