ГоловнаНовини ЖКГБудівництвоМінрегіон перейде до обов’язкової передачі містам повноважень і функцій ДАБІ

Мінрегіон перейде до обов’язкової передачі містам повноважень і функцій ДАБІ

В Мінрегіоні планують переходити до бов’язкової передачі повноважень з оформлення дозволів на будівництво і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

В Мінрегіоні планують переходити до бов’язкової передачі повноважень з оформлення дозволів на будівництво і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

В Мінрегіоні переконані, що час добровільної передачі повноважень з оформлення дозволів на будівництво на місця вже минув. Наразі у відомстві планують запустити процес переходу до обов’язкової передачі повноважень і функцій Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко в інтерв’ю «Лівому берегу», передає прес-служба міністерства.

За його словами, ДАБІ – це орган, який контролює наявність тих чи інших документів.

«Водночас подивімося, що таке органи місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування затверджує проект землевідведення, виділення або надання в оренду цієї земельної ділянки, разом з місцевим управлінням архітектури визначають «червоні лінії» і обмеження з висотності. Є закон про органи місцевого самоврядування, там виписаний вичерпний перелік питань, за які відповідальна місцева влада. Ми вже пройшли стадію, коли добровільно передавали повноваження з оформлення дозволів на будівництво на місця. Тепер варто поставити на цьому крапку», - наголосив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр зауважив, що наразі реалізовуються концептуальні зміни в сфері забудови.

«Ми зробили важливий крок – перехід від категорій складності будівництва до класу наслідків. І цим обірвали корупційну складову між 3 і 4 категоріями. Коли під індивідуальне будівництво береться 20 соток, а на ній будують «свічку». Ми зробили так, що практично по 1-му класу наслідків заходять тільки дійсно малі об’єкти. Все інше – дозвільна процедура, котра передбачає наявність проекту, технічних умов, плану території, містобудівного обмеження», - підкреслив урядовець.

Він наголосив, що будь-яке корупційне рішення попередників щодо забудови може скасувати чинна міська рада.

«Громада бачить відсутність інфраструктури, соціальної інфраструктури. У Києві - Київська міська рада представляє її інтереси. Будь ласка, приймайте рішення, скасовуйте дозволи та містобудівні обмеження», - зазначив Зубко.

 

 
Коментарі (0)