ГоловнаНовини ЖКГБлагоустрійМінрегіон пропонує заборонити встановлювати кондиціонери на фасадах історичних будівель

Мінрегіон пропонує заборонити встановлювати кондиціонери на фасадах історичних будівель

У Київській міській раді зареєстровано рішення щодо заборони змінювати форму вікон, балконів і встановлювати кондиціонери на фасадах історичних будівель.
У Київській міській раді зареєстровано рішення щодо заборони змінювати форму вікон, балконів і встановлювати кондиціонери на фасадах історичних будівель. 
 
Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
 
Практики самостійного скління та зміни форми балконів та вікон немає в жодній країні Європи. І навіть звичайні житлові хрущовки і сталінки, які не є зовсім привабливими, при збереженні свого єдиного стилю фасаду виглядають акуратніше та краще.
 
Крім цього, хаотичне скління і прибудова балконів в житлових будинках є дуже небезпечним для жителів і звичайних перехожих. Тому що у більшості випадків ці будівельні роботи виконуються на власний розсуд, без дозволів, правильних прорахунків і в цілому розуміння в будівництві. 
 
З 1 жовтня 2018 року в Україні діє нова зміна у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення»), якою дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні нових та реконструкції існуючих житлових будинків. 
 
Відповідно до попередніх норм, скління балконів у багатоповерхівках при їх проектуванні дозволялося лише на 1-3 поверхах, через що багато громадян потім робили це самостійно, псуючи вигляд будівель та створюючи додаткові загрози для безпеки жителів та перехожих. 
 
«Зараз ми дозволили проектувати скління на всіх поверхах. Мається на увазі централізоване скління при проектуванні і будівництві в єдиному стилі, а не самостійні зміни чи добудови власниками квартир», — говорриться у повідомлені.  
 
Коментарі (0)