ГоловнаНовини ЖКГПодіїМінсоцполітики готує зміни, за якими пенсійний стаж визначатиметься автоматично

Мінсоцполітики готує зміни, за якими пенсійний стаж визначатиметься автоматично

Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, торкнулась більше ніж 11 мільйонів пенсіонерів. Пенсійною реформою було переглянуто пенсії в бік зростання більш як для 10 млн. громадян
Пенсійна реформа, що стартувала в жовтні 2017 року, торкнулась більше ніж 11 мільйонів пенсіонерів. Пенсійною реформою було переглянуто пенсії в бік зростання більш як для 10 млн. громадян, повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.
 
Це збільшення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера. Якщо до реформи із 11,7 млн. пенсіонерів майже 8,5 млн. отримували однакову пенсію, то завдяки реформі вдалося відновити соціальну справедливість в питаннях пенсійного забезпечення. Більш як для 4 млн. пенсіонерів зростання пенсії склало понад 500 грн. на місяць. У першу чергу це стосувалося людей, які чесно працювали в народному господарстві і мали великий стаж і заробіток.
 
Водночас, реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в радянських соціально-економічних реаліях, в яких довелося жити і працювати громадянам, які сьогодні знаходяться на заслуженому відпочинку. Майже 3 млн. пенсіонерів, котрі мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. У першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших трударів, які не покладаючи рук працювали на благо суспільства і держави.
 
Саме тому, Мінсоцполітики готує відповідні законодавчі зміни, що дозволять виправити соціальну несправедливість щодо цих людей. Слід зауважити, що формула для розрахунку пенсій є незмінною. Несправедливою є не формула, а та соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали наші пенсіонери. Мова йде про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування.
 

І друга проблема, яка проявилася під час проведення пенсійної реформи – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії. Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їх стаж, але завдяки тому, що знижується їх заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія. 

 
Коментарі (0)