ГоловнаВибір редакціїКоментаріНаселенню не варто остерігатися відключень теплопостачальних компаній від енергоресурсів

Населенню не варто остерігатися відключень теплопостачальних компаній від енергоресурсів

Подібні методи аж ніяк не є нововведенням. Досі ДК «Газ Україна» регулярно оприлюднював перелік підприємств-боржників і обіцяв урізати їм постачання газу у разі невиплати заборгованості.

Учора Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому урядовий законопроект № 9374, якою вносяться зміни в Закон «Про теплопостачання».Зокрема, документом пропонується скасувати мораторій на відключення в період опалювального сезону теплокомуненерго і ТЕЦ від систем газопостачання.Своєю думкою про наслідки введення таких заходів з ІА «Україна Комунальна» поділився директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

- У разі неплатежів комунальних підприємств за спожиті енергоресурси, пропонується обмежити їм постачання газу до технологічного мінімуму, який буде «забезпечувати номінальне функціонування підприємств і не допустить виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».Ввести такі заходи Кабінет Міністрів запропонував парламенту для того, щоб «значно підвищити рівень розрахунків за природний газ і покращити фінансовий стан НАК« Нафтогаз Україна »».Примітно, що після того, як законопроект був прийнятий в першому читанні (або можна написати прийнятий за основу) 2 листопада, депутати профільного комітету не запропонували до другого його розгляду жодної поправки.За даними ДК «Газ Україна», до листопада сумарна заборгованість теплокомуненерго склала майже 4 млрд грн.

Я думаю, що введення технологічного мінімуму поставок газу підприємствам комунальної теплоенергетики, які мають заборгованість за спожитий природний газ, міра, швидше, вимушена.Не думаю, що населенню дійсно варто побоюватися відключень теплопостачальних компаній від енергоресурсів в опалювальний період, оскільки місцева влада в першу чергу не зацікавлена в тому, щоб зростав рівень соціального невдоволення з приводу відсутності в квартирах взимку тепла.Прийняття такого закону варто більше сприймати в якості чергового механізму, який повинен стимулювати теплокомуненерго погашати накопичені борги перед НАК «Нафтогаз-Україна».

Подібні методи аж ніяк не є нововведенням. Досі ДК «Газ Україна» регулярно оприлюднював перелік підприємств-боржників і обіцяв урізати їм постачання газу у разі невиплати заборгованості.Крім того, сама ідея зниження поставок енергоресурсів до деякого технологічного мінімуму не є новою.Тут варто згадати, що раніше аналогічну схему використовував «Газ України», коли підприємства отримували газ по так званим лімітами.Такі ліміти на постачання газу виділялися тільки після того, як постачальник енергії проводив аналіз рівня розрахунків і рівня заборгованості ТКЕ.Думаю, депутати просто вирішили законодавчо закріпити запропонований урядом метод «збирання боргів» з підприємств комунальної теплоенергетики.

Інше питання, що теплокомуненерго не можуть у повному обсязі розрахуватися за природний газ навіть за умови, що населення і непобутових споживачів практично на 90% розплачуються за послуги теплопостачання.Це пов'язано з тим, що діючі тарифи на теплову енергію та гарячу воду не дозволяють підприємству окупити свої витрати на виробництво цих послуг.При цьому фактично не працює механізм компенсації тарифної різниці з держбюджету.

Юрій Корольчук зазначив, що методи обмеження поставок енергоресурсів для комунальних підприємств, почасти будуть стимулювати місцеві органи влади що шукатимуть способи знизити для них споживання природного газу.

Перехід підприємств комунального сектора на енергозберігаючі технології зажадає значних інвестицій. Вкласти такі кошти в сектор може лише окремий бізнес.Тому доцільно говорити про те, що тенденція по приватизації обленерго і облгазів надалі торкнеться і теплокомуненерго.

 

 
Коментарі (0)