ГоловнаПублікаціїАналітика Підсумки тижня: газова «капітуляція» України та новорічні обіцянки чиновників

Підсумки тижня: газова «капітуляція» України та новорічні обіцянки чиновників

Минулий тиждень ознаменувався для України звісткою про те, що Росія відмовляється надавати знижку на газ українській стороні.

Так, понеділок, 12 грудня, інформаційний тиждень ІА «Україна Комунальна» розпочався з повідомлення від міністра Мінрегіону. Так, за словами міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюкатарифи на житлово-комунальні послуги зможуть досягнути економічно обґрунтованого рівня не раніше, ніж через чотири роки. Крім того, для цього має бути суттєво підвищений рівень доходів громадян.

Крім того, для українців ранок понеділка, ознаменувався тим, що видання «Урядовий кур'єр» опублікувало закон № 4052-VI «Про внесення змін до закону України» Про регулювання містобудівної діяльності». Законом передбачається, що реконструкція або капітальний ремонт житлових будинків,здійснюваних за бюджетні кошти, можуть бути проведені при відсутності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Стосовно столиці, зазначимо, що  в цей день, у Київській міській державній адміністраціїзатвердили проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року– відповідне рішення прийняли члени Колегії КМДА.

Тим часом, стало відомом, що заступник Посла Литви в Україні Маріус Януконіс заявив, щоЛитва просуватиме свій інтерес у купівлі української електроенергіїдля постачання у власну мережу, проте це потребуватиме тристоронньої угоди за участі Білорусі.

У вівторок стало відомо, щоУкраїні «не світить» знижка на газ. Так, голова «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що «Газпром» не має наміру цього року переглядати ціну на російський газ для України і укладати нові контракти.

Крім того, Проектом Державного бюджету України на 2012 рік, прийнятому Верховною Радою в першому читанні, не передбачається зменшення бюджетних видатків на надання пільг окремим категоріям громадян.

Так, в розрахунках до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», прийнятому Верховною Радою України в першому читанні,загальний обсяг відповідних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню врахований у сумі 10152,4 млн грн, або на 1073,3 млн грн більше, ніж передбачено на цю мету у поточному році.

В той час, під час брифінгу Прем’єр-міністр України Микола Азаров повідомив, щоготовий платити Росії за газ по 400 доларів за тисячу кубів,підкреслюючи, , що бюджет повинен бути реалістичним.

В середу, 14 грудня, нагадала про себе Національна комісія регулювання сфери комунальних послуг, повідомивши, щов Україні вже з 2012 року вартість води для різних категорій населення буде залежати від обсягу її споживання.

В цей день, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України, Прем’єр-міністр України Микола Азаров поінформував, щожитловий фонд України сьогодні складає понад 1 млрд. кв. метрів.В приватній власності знаходиться біля 92% житла. При цьому дві третини житлового фонду країни складають будинки, побудовані до 70-х років минулого століття.

За словами Миколи Азарова, власники житла беруть на себе відповідальність за його утримання та експлуатацію і створюють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Також, Прем'єр-міністр МиколаАзаров повідомив, що Україна запропонує Лівану програму будівництва об'єктів енергетики. «Ліван серйозно потерпає від дефіциту енергетичних потужностей. Тому ми домовились також, що українські фахівці оцінять можливості будівництва гідроелектростанцій, сонячних і вітрових електростанцій різної потужності в Лівані та запропонують програму проектування, будівництва, устаткування і сервісного обслуговування об'єктів енергетики. Все необхідне для цього в нашій країні є», - зазначив Микола Азаров.

Інформаційний простір четверга для редакції ІА «Україна Комунальна» розпочався з питання ціни на газ. Так, Прем’єр-міністр УкраїниМикола Азаров впевнений у сталому розвитку економіки України при ціні на газ близько 400 дол. за тис. кубометрів.

Також, свою думку стосовно цього висловив і Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він заявив, щоякщо ціна на газ буде нижчою, ніж пропонується нині, бюджет буде переглянутий, зокрема, у бік збільшення соціальних виплат.За його словами, ціна на газ у розмірі 416 доларів за тисячу кубометрів не ускладнить бюджетний процес, але може мати негативні наслідки для населення. Висока ціна на енергоносії, за його словами, «ускладнить не бюджетний процес, а життя нашим людям».

В свою чергу, президент Української нафтогазової академії Богдан Клюк повідомив, що основне завдання України при розвитку газотранспортної системи полягає в тому, щоб максимально її завантажити.Наша країна має унікальну ГТС, здатну забезпечити внутрішній і зовнішній транзит «блакитного палива». За його словами, «при транзитній можливості 140 млрд кубометрів у минулому році зовнішній транзит склав 95 млрд м куб., у поточному році – 92 млрд».

У п’ятницю, 16 грудня, заступник міського голови Харкова - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв повідомив, що новий тариф квартплати, який плануєтьсяввести в Харкові з січня 2012 року, розраховано на підставі методики, затвердженої в Кабінеті Міністрів України.

Також, стало відомо, що в цей день Верховна Рада України оприлюднила проект закону № 9588 депутатів трьох фракцій (Володимира Рибака - ПР; Миколи Деркача – «Народна партія»; Зіновія Шкутяка - НУ-НС; Віктора Матчука - НУ-НС; Сергія Майбороди - ПР)про введення «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з твердих побутових відходів. Нагадаємо, що законопроектом передбачається, встановлення коефіцієнту на рівні не нижче від 2,3 від роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги (не більше 35 кВ) станом на січень 2009 року (58,46 коп./кВт. год., без ПДВ).

В той час, під час брифінгу перед початком прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України у Києві міністр оборони УкраїниМихайло Єжель заявив, що за п'ять років можна вирішити житлову проблему у Збройних Силах України. За його словами, якщо цього року на будівництво житла було виділено 200 мільйонів гривень, то на наступний рік бюджетом заплановано втричі більше – 600 мільйонів гривень.

Під кінець тижня, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, повідомив, що лише при належному фінансуванні МНС матиме можливість вчасно завершити побудову системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 у містах, які прийматимуть Євро 2012, і в межах усієї України – до кінця 2013 року. Як йдеться в документі,МНС завершило проведення остаточних розрахунків вартості впровадження Системи 112. В цілому для реалізації таких заходів необхідно 650 млн грн.

Інформаційний простір п’ятниці завершила новина від віце-прем’єр-міністра соціальної політики Сергія Тігіпко, про те, що Україні необхідно сконцентрувати ресурси на підвищенні енергоефективності та реформі комунального господарства, зробивши їх національним пріоритетом. Це дозволить у перспективі перейти на економічно обґрунтовані тарифи на енергоносії для населення. За його словами,дослідження показують, що після встановлення лічильників споживачі платять менше, тому сьогодні свідомо деякі компанії не встановлюють лічильники.

Анна Недогибченко, спеціально для ІА  «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)