ГоловнаНовини ЖКГТеплоенергетикаПідсумки тижня: Ноу-хау доступного житла і теплоенергетичні бісики

Підсумки тижня: Ноу-хау доступного житла і теплоенергетичні бісики

Подієву ситуацію у сфері ЖКГ тижня, що минає, можна порівняти хіба з пальцем на спусковому гачку. І зараз ми його спустимо. Адже у багатьох аспектах було досягнуто пікових моментів, своєрідних точок кипіння.

Тримати руку на пульсі?! – означає лише одне – жити, проходити свій відрізок часу спостерігачем за часошляхами інших, ніби снайпером залягати у найбільш панорамній точці і… тримати пальця на спусковому гачку. Людина, котра володіє інформацією, володіє світом, - хтось колись правильно підмітив.

У цьому ключі, подієву ситуацію у сфері ЖКГ тижня, що минає, можна порівняти саме з пальцем на спусковому гачку.  І зараз ми його спустимо. Адже, у багатьох аспектах було досягнуто  пікових моментів, своєрідних точок кипіння.

Зокрема, актуальними були питання благоустрою (ремонту доріг, тротуарів, оновлення парків, реконструкцій і утеплення фасадів будинків, планових робіт на прибудинкових територіях), продовжувався розгляд ситуації навколо водопостачання різних регіонів країни та якості питної води у них, набирали обертів повідомлення стосовно реалізації жилової програми «Доступне житло».  На останьому дозволимо собі лірично зупинитися.

Попри масові регіональні звітові сигнали про кількість зголошених на отримання здешевленого житла  і кількість наданих квадратних метрів, варто виокремити той факт, що у п’ятницю, 3 серпня, Мінрегіон подав інформацію стосовно збільшення опосередкованої вартості будівництва житла в Україні. Станом на  1 липня 2012 року вона становить 5142 грн/кв. м., в той час, коли раніше трималася на рівні 4696 грн/кв. м.

Також цього дня не можливо було оминути кошерної заяви прем’єр-міністра Миколи Азарова стосовно того, що на наступний рік запрацює амбітна програма «100 тис. квартир на рік» - програма індустріального будівництва доступного житла.

Як саме реалізовуватиметься ця програма зі слів посадовця поки невідомо, але за його розрахунками «значно дешевше побудувати новий будинок і знести існуючий, який вичерпав ресурс, ніж займатися «підлатуванням».

Такі от вони, вершки зі сфери будівництва і доступності житла, але справжній бум спричинив зовсім інший напрям ЖКГ. Першість за подієвістю і вагомістю інформації отримала теплоенергетика. Мабуть, це не дивно, оскільки саме ця гілка української економіки найбільш проблемна і затратна.

Усі подробиці читайте у розгорнутому матеріалі.

 
Коментарі (0)