ГоловнаПублікаціїОпалювальний сезон 2022-2023Початок опалювального сезону: 50 тепловиків досі не мають контрактів на газ

Початок опалювального сезону: 50 тепловиків досі не мають контрактів на газ

До початку опалювального сезону залишились лічені дні, але ще 50 великих підприємств теплокомуненерго, досі не підписали контракти на постачання газу з НАК "Нафтогаз України".
До початку опалювального сезону  залишились лічені дні, але ще 50 великих підприємств теплокомуненерго, які надають послуги з централізованого опалення у найбільших містах, досі не підписали контракти на постачання газу з НАК "Нафтогаз України". 
 
У НАК "Нафтогаз Україна" розповіли: "50 великих підприємств ТКЕ, які надають послуги з централізованого опалення у найбільших містах, досі не мають контрактів на постачання газу. З огляду на це "Нафтогаз" вчергове просить виробників тепла прискорити підготовку всіх необхідних документів та подання заявок до нашої компанії або ж активізувати пошук альтернативних постачальників газу".
 
За даними компанії, 738 виробників тепла все ж подали заявки на укладання трирічного контракту на постачання газу — це 68,6%% підприємств ТКЕ та ОСББ, що отримували паливо від "Нафтогазу" в попередньому опалювальному сезоні.
 
Наразі з 647 підприємствами трирічні контракти уже підписані (зареєстровані у реєстрі споживачів ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" на інформаційній платформі Оператора ГТС). 
Щодо решти заявок – триває перевірка документів та процедура комплаєнсу, низка потенційних контрагентів ще працює над отриманням необхідної згоди від своїх засновників (міських, обласних рад).
 
Державний "Нафтогаз" пропонує підприємствам ТКЕ та ОСББ укласти трирічні угоди на постачання газу за довгостроковою ринковою ціною. Ціна газу на перший рік становить 7,42 грн за кубометр (з 1 червня 2021 року до 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи).
 
Своєю чергою, тепловики, які досі не уклали договори на постачання газу, звернулися до Президента з вимогою негайно вжити заходів для розв’язання найглибшої за 10 років кризи у сфері ТКЕ. У іншому випадку підприємства ТКЕ не матимуть змоги забезпечити стабільне проходження опалювального сезону та ініціюватимуть всеукраїнську акцію протесту.
 
Відповідне відкрите звернення до керівників органів влади було ухвалене на всеукраїнській нараді підприємств ТКЕ, про це повідомляла ІА "Україна Комунальна".
 
Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго», Асоціація міст України та Профспілка працівників ЖКГ України вимагають до 1 жовтня 2021 року: 
 
1.  Забезпечити оперативну та злагоджену взаємодію державних органів у розробці та прийнятті підзаконних актів для реалізації Закону №1639 від 14.07.2021 року та внесення змін до Державного бюджету щодо відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію та послуги теплопостачання в 2021 році.
 
2.  Зняття арештів з поточних рахунків теплопостачальних підприємств та заборонити накладення арештів до встановлення паритетної відповідності штрафних та інших фінансових санкцій, які можуть застосовуватися постачальниками природного газу, операторами газорозподільчих мереж, постачальниками електроенергії з розміром санкцій підприємств ТКЕ до своїх боржників та встановлення економічно обґрунтованих тарифів.
 
3.  Надати доручення операторам газорозподільчих мереж до початку опалювального сезону відновити постачання газу для теплопостачальних підприємств (розпломбувати вузли обліку природного газу на джерелах теплопостачання).
 
4.  Надати доручення НКРЕКП терміново внести зміни до Методики визначення плати за розподіл природного газу, повернувши її до умов, які діяли до 01 січня 2020 року (оплата за фактично використаний природний газ).
 
5.  Кабінету Міністрів України зобов’язати ГК «Нафтогаз Трейдинг» виключити з договору на постачання природного газу теплопостачальним підприємствам дискримінаційні норми, пов’язані з монопольним становищем, зокрема:
  • виключити попередню оплату;
  • виключити нарахування штрафних санкцій на загальний обсяг спожитого природного газу;
  • виключити договірне списання коштів з рахунків теплопостачальних підприємств та надання  банківських гарантій;
  • визначити в договорі категорії споживачів з чіткою прив’язкою ціни по кожній з них, а саме: населення, бюджетні установи, інші споживачі;
  • привести обсяги споживання природного газу  в договорі до реальних обсягів для відповідних категорій.

В разі невиконання зазначених заходів до 1 жовтня 2021 року, підприємства ТКЕ не гарантують початок опалювального сезону та стале його проходження, а також будуть вимушені ініціювати всеукраїнські акції протесту працівників галузі за підтримки Асоціації міст України та ЦК Профспілки працівників ЖКГ України з метою можливості застосування економічно обґрунтованих тарифів та/або визначення чіткого механізму компенсації збитків підприємств ТКЕ виключно з державного бюджету.  

 
Коментарі (0)