ГоловнаПублікаціїАналітика Позапланові витрати ЖКГ

Позапланові витрати ЖКГ

Минулого року з виділених 145 млн грн, використали тільки 137 млн грн. Решту коштів ми передали на заробітну плату для освітян. З бюджету розвитку міста в 2011 році було виділено 1 млн грн на ремонт ліфтового господарства. Втім, ці кошти не використалися

З року в рік затвердження місцевих бюджетів очікується будь-якими городянами, як манна небесна. Але «таїнство» розподілу коштів у комунальній галузі не завжди зрозуміло пересічній людині. Втім, не обов'язково розуміти - важливіше відчувати безпосереднє поліпшення особистого та загального добробуту міста. Які ж пріоритети в місцевому бюджеті визначили львівські чиновники і на які грошові вливання розраховувати мешканцям міста Лева цьогоріч?

Бюджет Львова, який був затверджений Львівською міською радою нещодавно, за оцінками експертів – надзвичайно складний. І про це в один голос стверджують,  як міський голова Львова – Андрій Садовий, так і депутати міської ради, які приймали бюджет міста.   Окремо варто відзначити таку галузь як ЖКГ. Цього року  на цю галузь виділено  97 млн грн, на відміну від минулого року, в якому цифра сягнула – 145 млн грн.  Недофінансування сфери ЖКГ для Львова може обернутися  певним хаосом, оскільки мешканці міста вже звикли до якісних послуг по прибиранню сміття, очищенню доріг та ремонту аварійних будівель.

Отже, загальний  обсяг доходів міського бюджету  Львова на 2012 рік складає 2, 42 млрд грн, обсяг видатків понад 2, 49 млрд  грн. Сам бюджет був прийнятий із врахуванням додаткових пропозицій від депутатського корпусу. Зокрема, понад 12 млн грн засобів від витрат на державне управління  заплановано перерозподілити на виплати заробітної плати  освітянам та лікарям.  Кошти зніматимуть з  департаменту міського голови, департаменту економічної політики, адміністративно-господарського управління та департаменту житлово-комунального господарства.

Слід зауважити,  ще напередодні затвердження бюджету міста, під час його обговорення між апаратом міської ради та  представниками бюджетної комісії виникли гарячі суперечки щодо фінансування власне ЖКГ.  Як пояснив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка «у бюджеті міста не передбачено коштів на ремонт дахів, підвалів, роботи в аварійних будинках. На жаль, бюджетна комісія  не підтримала нашу пропозицію  щодо названих питань»   А недостатнє фінансування ЖКГ, на думку Олега Синютки, «викличе труднощі в роботі міста. Зокрема мова йде про чистку каналізації, яку традиційно перед Великоднем проводять у районах Львова, де найчастіше трапляються підтоплення підвалів. Окрім цього необхідно платити заробітну плату двірникам та забезпечувати постійне водопостачання».   Міський голова Львова Андрій Садовий  вважає, що «навіть 106 млн грн для ЖКГ -- це критично недостатньо для функціонування міста у складному 2012 році».

У свою чергу голова бюджетної комісії Львівської міської ради Яромир Самагальский (фракція ВО «Свобода»)   погоджується, що «галузь ЖКГ  не достатньо профінансована», проте  одразу намагається вирівняти ситуацію, зазначивши: «Ця тенденція регулярно прослідковується щороку.   Я б не став так категорично стверджувати, що місто охопить  хаос в цій сфері.   Питання в тому чи ефективно використовує ЖКГ кошти?  Скажімо, минулого року з виділених 145 млн грн, використали тільки 137 млн грн. Решту коштів ми передали на заробітну плату для освітян.  З бюджету розвитку міста в 2011 році було виділено 1 млн грн на ремонт ліфтового господарства. Так ці кошти також не використали. Отже, слід ставити питання про ефективну роботу ЖКГ», -- підкреслив Яромир Самагальский.

Між тим,  погляди «свободівців»  у питанні фінансування ЖКГ  не розділяють регіонали.   І щоб не виглядати голослівними в очах громадськості, одразу наводять приклади. На думку депутата Львівської міської ради Андрія Мочарського ( фракція Партія регіонів)  «аварійні будинки потрібно  негайно ремонтувати, а з особливо небезпечних відселяти мешканців.  Ось, скажімо, 5-ти поверховий  будинок по вулиці Зеленій, 107. Там живуть люди в страшних умовах. Це колишній гуртожиток, який буквально тріщить по швах.  Каналізація не працює, в туалеті з 5-го  по 1-ий поверхи тече вода і тому там  стоять миски.  Вікна потребують негайної заміни.  Наприкінці 2011 року будинок оглядала комісія житлового господарства. Було прийнято рішення на 2012 рік внести даний будинок  в список першочергових будівель, які повинні  отримати капітальний ремонт. Для цього знадобиться 400 тисяч гривень.  Враховуючи бюджет на 2012 рік, маю сумнів, що мешканці будинку по вулиці Зеленій  отримують нормальні умови для проживання.  Можливо, варто зняти  частину коштів, закладених на промоцілі депутатського корпусу міській раді  та віддати на ЖКГ», - переконаний Андрій Мочарський.

В принципі,  міський голова Львова Андрій Садовий  погоджується з усіма  думками і   передбачає, що «ми ще не раз повернемося до бюджету 2012 року,  оскільки маємо велике недофінансування в сфері ЖКГ  та гуманітарного блоку.  Щодо аварійних будинків, то  це питання буде підніматися  при розгляді розвитку бюджету міста наприкінці січня цього року».

Наразі офіційно у Львові нараховується  26 будинків, які перебувають під грифом  «аварійні».   Левова частка  знаходиться в комунальній власності.   Практично всі будівлі  не придатні для нормального життя людей і тому  потребують відселення мешканців.  Але не зважаючи  на відсутність каналізацій,  відключення від тепла,  присутність грибкових стін, люди не лишають власних домівок.  Адже ними керує інстинкт самозбереження: з одного боку бояться опинитися на вулиці, з іншого – очікують нового житла від міста.  А це знову додаткові кошти, яких так  не вистачає Львову.  Варто до цього списку також додати  сакральні будівлі Львова.  Зокрема у місті  67  вулиць, 188 будинків, на яких старовинний декор у аварійному стані. Лише 33 аварійні об’єкти розташовані на вулицях, прилеглих до площі Ринок (зона ЮНЕСКО).  Незабаром очікується аукціон, де лотами стали два аварійні  будинки, переведені в нежитлові.  В такий спосіб міська рада спробує відремонтувати будівлі та позбутися чергового тягаря – «аварійний  об’єкт».

 Дарина Вільченко, Львів        

 
Коментарі (0)