ГоловнаНовини ЖКГПодіїРада підтримала законопроєкт про скасування переведення годинників

Рада підтримала законопроєкт про скасування переведення годинників

Верховна Рада на засіданні у середу підтримала в першому читанні проєкт закону № 4201 про обчислення часу в Україні, який скасовує переведення годинників.
Верховна Рада на засіданні у середу підтримала в першому читанні проєкт закону № 4201 про обчислення часу в Україні, який скасовує переведення годинників.
 
Рішення підтримали 277 народних депутатів.
 
"Основна ідеологія цього законопроєкту – поширити природній для України зимовий час плюс два, який відповідає поясному часу, і відмовитись від подальшого переведення годинників, тому що це суперечить цілій низці питань, пов’язаних з життям і здоров’ям людини", - сказав перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук, представляючи законопроєкт в парламенті.
 
У законопроєкті говориться, що на території України обчислення часу здійснюватиметься відповідно до київського часу, що є єдиним для всієї території України.
 
Крім того, сезонний перехід часу на території держави не здійснюється.
 
Обчислення годин, хвилин і секунд протягом календарного року не змінюється, крім можливої корекції секунд, пов’язаної із зміною параметрів обертання Землі навколо власної осі. Заходи, пов’язані із зазначеною корекцією, здійснює Служба єдиного часу і еталонних частот.
 
Як стверджують автори законопроєкту, документ покликаний забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – Російської Федерації.
 
Окрім цього, з їхніх слів, законопроєкт спрямований на захист здоров’я населення, оскільки на думку більшості науковців та лікарів, щорічне переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до "літнього" та "зимового" часу.
 
Перехід на зимовий час щороку відбудеться в останню неділю жовтня. Цьогоріч він запланований у ніч із суботи (24 жовтня), на неділю (25 жовтня). У разі ухвалення законопроєкту, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроєкті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується.
 
Коментарі (0)