ГоловнаВибір редакціїНадзвичайні подіїРемонт доріг - засіб «відмивання» грошей

Ремонт доріг - засіб «відмивання» грошей

Завищення обсягів і вартості дорожніх робіт в Україні склало майже 177 млн грн.

В Україні ряд субвенцій, спрямованих державою місцевим бюджетам на будівництво, ремонт і утримання вулиць та доріг комунальної власності, використовуються не ефективно. Таку заяву в ході засідання колегії Генеральної прокуратури  щодо додержання законодавства у сфері автодорожнього комплексу зробив Генеральний прокурор Віктор Пшонка.

«Мною було прийнято рішення і скеровано групи працівників Генеральної прокуратури до прокуратур Вінницької, Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської та Київської областей для вивчення причин такої ситуації», - повідомив Віктор Пшонка.

Він зазначив, що за результатами цих перевірок у вказаних регіонах встановлено конкретні факти здійснення державних закупівель без відповідних процедур на суму більше ніж 45 мільйонів гривень.

«Як наслідок, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення службовими особами територіальних підрозділів Укравтодору 3 злочинів, і заявлено позов про стягнення коштів у сумі понад 1 мільйон гривень», - сказав Генеральний прокурор.

Читайте також: Дурні-дороги: українці, схоже, приречені на латані автошляхи

Крім цього, Віктор Пшонка звернув увагу, що саме через відсутність контролю керівників територіальних підрозділів Укравтодору за використанням державних коштів поширеного характеру набули факти не підтвердження виконаних робіт документами первинного обліку.

«Такі порушення виявлені ревізіями в усіх регіонах держави. Завищення обсягів та вартості робіт склало майже 177 мільйонів гривень»,- сказав він.

Віктор Пшонка також підкреслив, що недостатнім є стан реалізації наданих законом повноважень Державною фінансовою інспекцією, а тому потребує посилення контроль зазначеного органу за усуненням виявлених під час ревізій порушень.

«Загалом проведеними Державною фінансовою інспекцією України ревізіями територіальних служб автомобільних доріг та дочірніх підприємств ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» за два останні роки встановлено порушень, що призвели до збитків на суму 225 мільйонів гривень», - додав він.

Насамкінець, Генеральний прокурор наголосив на необхідності активізації і прокурорського нагляду у цій сфері.

 
Коментарі (0)