ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняРинок утеплення бюджетних установ становить 8 млрд євро

Ринок утеплення бюджетних установ становить 8 млрд євро

На сьогодні близько 80 тисяч бюджетних закладів в Україні потребують термомодернізації.

На сьогодні близько 80 тисяч бюджетних закладів в Україні потребують термомодернізації.

На сьогодні ефективним способом утеплення будівель та заощадження на житлово-комунальних послугах можуть стати саме ті заходи з енергоефективності, які держава за остані декілька років запропонувала українцям.

Зокрема, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів, що 80 тисяч бюджетних закладів в Україні необхіднотермомодернізувати. Це, у свою чергу, потребує надзвичайно великих інвестицій – 8 млрд євро. Рішенням ситуації став світовий досвід з енергосервісу.

Про це Голова Агентства розповів у  ефірі «Радіо Свобода»,  йдеться в повідомленні Урядового порталу.

«ЕСКО – це перший прозорий механізм залучення приватних інвесторів до утеплення шкіл, дитсадків, лікарень тощо. При цьому, не витрачається жодної копійки бюджету», - наголосив С.Савчук.

Важливо, що інвестор повертає вкладені кошти за рахунок досягнутої економії енергоресурсів, тому він як ніхто інший зацікавлений в якості проведених робіт. У виграші залишиться і бюджетна установа, яка чимало заощадить на оплаті комунальних платежів.

У телефонному коментарі С. Савчук нагадав, що ЕСКО-компанії вже можуть брати участь у тендерах на утеплення бюджетних закладів через систему електронних публічних закупівель ProZorro(https://prozorro.gov.ua ).

«Ті ЕСКО-компанії, які зайдуть на ринок та реалізують перші успішні кейси, стануть дороговказом для інших інвесторів, у тому числі зовнішніх», - підкреслив Голова Агентства.

Нагадаємо, раіше в Держенергоефективності закликали ЕСКО-компанії брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro.

Нагадаємо, що сьогодні ЕСКО-контракти реалізуються в 4-х регіонах України: Києві, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. В бюджетних закладах встановлюються ІТП, модернізуються системи опалення, освітлення тощо. Інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів. Бюджетні установи зможуть заощаджені кошти спрямувати на інші енергоефективні проекти.

 

 
Коментарі (0)
Loading...

загрузка...
 
Loading...