ГоловнаНовини ЖКГАналітика Сімферополь апробує нову систему розрахунків за ЖКП

Сімферополь апробує нову систему розрахунків за ЖКП

Сімферополь став першим містом в Криму, що приступив до реалізації проекту єдиного розрахункового вікна по платежах за комунальні послуги. Пілотний проект в рамках реформування міського житлово-комунального господарства стартував 1 серпня. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в прес

Сімферополь став першим містом в Криму, що приступив до реалізації проекту єдиного розрахункового вікна по платежах за комунальні послуги. Пілотний проект в рамках реформування міського житлово-комунального господарства стартував 1 серпня.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили в прес-службі Сімферопольської міської ради.

Єдина система прийому та обліку комунальних платежів передбачає, в першу чергу, створення повної електронної бази платників за послуги ЖКГ. Сьогодні така база в кримській столиці створена і тепер всі банківські установи кримської столиці, а також відділення «Укрпошти», матимуть можливість на сучасному рівні працювати за загальною схемою.

«Отримання підприємствами-постачальниками оперативної інформації, необхідної для поточного аналізу та планування надходжень, підвищення відсотка своєчасних розрахунків населення в рамках цього проекту призведе до зменшення кредиторської заборгованості комунальних підприємств, у тому числі до скорочення боргів перед бюджетом, які на сьогоднішній день є однією з найбільших проблем міського комунального господарства, - зазначив Сімферопольський міський голова Віктор Агєєв. - І, зрозуміло, це буде зручно сімферопольцям. Адже кожен з нас щомісячно здійснює комунальні платежі за різними розрахунковими книжками, в різних відділеннях банків. Тепер же жителі Сімферополя отримуватимуть єдину квитанцію за всі види платежів і проводити оплату в усіх банківських та поштових установах.

Гідно оцінять важливі зміни в своїй роботі і співробітники комунальних служб. Вони зможуть отримувати перевірену інформацію про оплати і платників в електронному вигляді і в режимі реального часу. А це, в свою чергу, прискорить процес обліку та нарахування платежів, значно знизить навантаження на абонентські відділи підприємств.

Міська влада отримає тепер максимально повну інформацію про те, хто, коли і скільки оплатив комунальних платежів, якими користується субсидіями, які має заборгованості. Це дасть можливість по-новому будувати соціальні програми для мешканців міста, об'єктивно аналізувати становище в житлово-комунальних службах.

Стане зручним участь у проекті і для банків: різко зменшиться відсоток помилок, знизиться трудомісткість обробки оплачених повідомлень, збільшиться швидкість обслуговування клієнтів.

«Зрештою, ця система дозволить замінити всі розрахункові книжки платників комунальних послуг на одну пластикову карту, що істотно спростить сімферопольцям розрахунки по комунальних платежах, здійснювати які стане можливим і через Інтернет», - каже мер кримської столиці Віктор Агеєв.

Комп'ютерний інтерфейс Єдиної системи прийому та обліку платежів розроблена української IT-компанією. Впровадженням системи в Сімферополі займається підприємство, успішно реалізувати подібні проекти в Україну.

 
Коментарі (0)