ГоловнаПублікаціїФінансування ЖКГТепловики не поспішають укладати угоди щодо реструктуризації боргів з Нафтогазом

Тепловики не поспішають укладати угоди щодо реструктуризації боргів з Нафтогазом

За попередній опалювальний сезон обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії скоротився майже на 32 млн м3, у порівнянні з 2018 роком і, склав 3 486,6 млн м3.
За попередній опалювальний сезон обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії скоротився майже на 32 млн м3, у порівнянні з 2018 роком і, склав 3 486,6 млн м3. І це стало можливим не завдяки температурним коливанням. 
 
Про це розповів Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
 
Також міністр розповів, що понад половину підприємств теплокомуненерго не уклали угоди про реструктуризацію боргів з НАК "Нафтогаз Україна". 
 
«Досі 56% всіх підприємств ТКЕ не уклали угоди щодо реструктуризації боргів з НАК "Нафтогаз", що впливає на їх фінансову спроможність і отримання номінацій на газ на наступний опалювальний сезон. Це означає, що в Реєстр вони зайшли, штрафні санкції на них вже не нараховуються, а з іншого боку – ніяких фінансових зобов’язань вони на себе не взяли. Якщо така ситуація продовжиться, будуть вноситися зміни до закону в першу чергу для того, щоб прибрати можливість імітації розрахунків. Можу сказати – це тихий саботаж проведення реструктуризації», – підкреслив Геннадій Зубко.
 
За його словами, 32 підприємства ТКЕ з цього Реєстру взагалі можуть бути виключені. Він звернув увагу профільних заступників департаментів житлово-комунального господарства областей, і у першу чергу власників таких підприємств як місцеве самоврядування, ще раз провести аналіз щодо стану укладання таких договорів.
 
Щодо рівня оплати підприємства ТКЕ за спожитий газ, то найвищий рівень розрахунків відносно споживання у 2019 році має Тернопільська – 124,1%, Черкаська області – 122,0% і м. Київ – 120,7%. 
 
Найнижчий рівень розрахунків мають Дніпропетровська – 50,9%, Харківська – 77,8% і Одеська області – 84,9%. 
 
Що стосується галузі водопровідно-каналізаційного господарства, то рівень розрахунків за електроенергію – 94%, але станом на 1 червня залишається борг 6 мільярдів 162 мільйони гривень. Тут навпаки ситуація гірша, тому що борг за такий же попередній період 2018 року значно зріс. 
 
На сьогодні до Реєстру реструктуризації боргів включено 228 підприємств з обсягом кредиторської заборгованості в 11 мільярдів гривень. І тільки 91 підприємство ТКЕ уклало договори на реструктуризацію на 2 мільярди 856 мільйонів гривень. «В цій ситуації я бачу тільки один механізм: списати і не платити штрафні санкції на 7,1 мільярда тим підприємствам, які мають сьогодні таке навантаження. Дати їм можливість укласти договори з реструктуризації, сплатити ці кошти і таким чином зняти з себе боргове навантаження без пені і штрафів. Але, з іншого боку, сильного бажання у цих підприємств рухатися активно в цьому напрямку немає», – зазначив Геннадій Зубко.
 
Станом на 14 червня 2019 року списано пені/штрафних санкцій на суму фактично 2 752 млн гривень.
 
Водночас 118 підприємств, включених до Реєстру (56%), не уклали договори реструктуризації, зокрема:
 
АТ «Криворізька ТЕЦ» (борг – 1 015,6 млн грн);
 
ПАТ «Одеська ТЕЦ» (борг – 490,6 млн грн);
 
КП «Теплопостачання міста Одеси» (борг – 95,4 млн грн);
 
ТОВ «Рівнетеплоенерго» (борг – 107,4 млн грн);
 
ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» (борг у Реєстрі – 132,6 млн грн).

Також 32 підприємства можуть бути виключені з Реєстру у разі неукладання договору про реструктуризацію заборгованості у зв’язку з відсутністю у таких підприємств різниці в тарифах. Зокрема, це КП «Вінницяоблтеплоенерго», ДПП «Кривбаспромводопостачання», ПрАТ «Бердянське підприємство теплових мереж», комунальне підприємство теплових мереж Харківського району. 

 
Коментарі (2)
Коля Пухов
13 Липня 2019 p. 21:19
Спустошує кишені пересічних споживачів не плата за газ, а плата за холодну воду - це по-перше.-------------------------Взагалі , враження таке , ніби розмовами про газ намагаються затушувати інші комунальні негаразди, наприклад, відсутність гарячого води влітку, або незадовільне опалення взимку, або відміну субсидій на фоні постійного знецінення гривні...
Коля Пухов
13 Липня 2019 p. 21:27
Влітку гарячої води у кранах немає, а у інші місяці - у кранах окріп , причому під потужним тиском. Тобто , керманичі створюють населенню або великі незручності ( через відсутність гарячої води) , або велику небезпеку (враховуючи можливий прорив труби з окропом).------------------------------------- А чому б не зробити просто теплу воду, але цілий рік , без перерв? Це, доречі, і для держави було б вигідно, адже і за теплу воду можна брати майже таку плату, як за гарячу. Це все-таки було би краще, ніж те , що є зараз. А то кидаються із крайності в крайність, замість того, щоб вибрати золоту середину.