ГоловнаНовини ЖКГАналітика У Донецьку водоканали готуються до зими

У Донецьку водоканали готуються до зими

Водоканал готовий до зими на 72%. Ремонтні роботи водопровідних та каналізаційних мереж активно ведуться в усіх районах Донецька. Попереду ще капітальний ремонт всіх 9, що значаться на балансі підприємства водопровідних вузлів, підготовка до холодів аварійної і всієї спеціалізованої техніки. Підгото

Водоканал готовий до зими на 72%. Ремонтні роботи водопровідних та каналізаційних мереж активно ведуться в усіх районах Донецька. Попереду ще капітальний ремонт всіх 9, що значаться на балансі підприємства водопровідних вузлів, підготовка до холодів аварійної і всієї спеціалізованої техніки.

Підготовка до осінньо-зимового періоду почалася відразу ж, не встиг закінчитися опалювальний сезон, тобто ще в квітні. Літо - гаряча пора для працівників водоканалу: поливальний сезон у розпалі, забір води доводиться збільшувати через безконтрольного та несанкціонованого поливу мешканцями своїх присадибних ділянок, кількість скарг на подачу води, особливо від жителів багатоповерхівок, зростає, в той час як платежі населення за воду рости і не збираються.

«Цього року планується замінити понад 12 км водопровідних мереж. 72% робіт вже виконано. На заміну водопроводу водоканал вже витратив майже 2 мільйони власних коштів, незважаючи на складне фінансове становище підприємства. Ще 2,746 млн грн буде виділено з міського бюджету. Звичайно, заміна 12 км мереж - це крапля в морі, особливо якщо врахувати, що 80% міських труб давно відслужили свій термін експлуатації, якщо не два, а то й три. Але міняти більшу кількість ми не можемо собі дозволити, адже заборгованість лише населення за послуги водопостачання та водовідведення на сьогоднішній день становить 52 млн грн», - пояснює Юрій Перебийніс, директор КП «Донецькміськводоканал».

Ремонтується не тільки водопровід і каналізація, а й водопровідні колонки і криниці. Крім того, повним ходом йдуть роботи по заміні понад 200 одиниць запірно-регулюючої арматури, 156 пожежних гідрантів. Щорічно доводиться заново накривати понад 400 каналізаційних люків, встановлюючи на них глухі плити перекриття. На даний момент по всьому місту заново накрите вже більше 75% всіх колодязів - 319 штук.

Капітальний ремонт 9 водопровідних вузлів в цьому році буде проводитися у вересні після їх зупинки на ремонтні роботи, коли вже не так спекотно і водоспоживання міста знижується.

На підготовку до зими в цьому році з бюджетних коштів водоканалу і міста виділено 8,6 млн грн. Ця сума могла б бути більше, але, на жаль, через високу заборгованість населення, доводиться в буквальному сенсі слова викроювати кошти хоча б на частковий ремонт найбільш проблемних і найбільш аварійних ділянок. Ще 4,5 млн з міського бюджету підуть на здійснення «Програми розвитку об'єктів благоустрою, дорожнього та комунального господарства Донецька в 2011 році», ініційованої міським головою Олександром Лук'янченком («Селищні мережі»).

Джерело – «Комунальний портал Донецька»

 
Коментарі (0)