ГоловнаПублікаціїАналітика У Покровську економлять на енергоресурсах, керуючи ними через систему енергомоніторингу

У Покровську економлять на енергоресурсах, керуючи ними через систему енергомоніторингу

У квітні 2017р Кабмін прийняв розпорядження, яким затвердив план заходів щодо впровадження системи енергоменеджменту. За цим рішенням, у 2017р енергоменеджмент стає обов'язковим для всіх бюджетних установ. У Покровську такі вимоги були виконані ще в 2016р
У кінці квітня поточного року Кабінет міністрів України прийняв розпорядження, згідно якого затвердив план заходів щодо впровадження системи енергоменеждементу. За цим рішенням, у 2017 році енергоменеждмент стає обов'язковим для всіх бюджетних установ. У Покровську такі вимоги були виконані ще в 2016 році, а встановлена програма аналізу та обліку енергоресурсів повністю відповідає всім Кабмінівським нормам.
 
У 2016 році у Покровську затвердили концепцію щодо впровадження міської системи енергоменеджменту. Одним з інструментів стала автоматизована система енергомоніторингу АІС «Енергосервіс: облік, контроль, економія», за допомогою якої місто вчиться раціонально витрачати наявні енергоресурси.
 
За цей період  була повністю побудована вертикаль відповідальних, починаючи від кожного об'єкта та напрямку і закінчуючи головним енергоменеджером Покровська. Ним став заступник міського голови Дмитро Гордієнко.
 
«Встановлена у Покровську програма - надійний засіб для успішної реалізації системи енергоменеджменту в місті. Це можливість переходу на повний автоматизований облік без додаткових витрат на придбання окремого програмного забезпечення, - коментує Дмитро Гордієнко. – Автоматизована сиситема енергомоніторингу дозволяє виявляти перевищення контрольних параметрів, отримувати іншу аналітичну інформацію для раціонального енергоспоживання»
 
Також є можливість своєчасно отримувати оперативну інформацію про обсяги спожитих енергетичних ресурсів, а також виявляти пориви, пошкодження, поломки та вживати організаційні та управлінські рішення для їх усунення».
 
Наразі  в процесі енергоаудиту в Покровську задіяні близько ста осіб, які проводять контроль за споживанням ресурсів по 69 бюджетним установам у сферах освіти, культури, медицини, спорту - тобто всіх тих об'єктів, які знаходяться на балансі Покровської міської ради. Енергоменеджментом також охоплені й будівлі в сусідньому Родинському, які перебувають у комунальній власності і фінансуються з бюджету Покровська. 
 
На початок впровадження проекту не було системної можливості порівнювати облік даних за спожиті енергоресурси. Тепер же дані по кожному виду ресурсів – теплу, воді, електриці – вносяться щодня в загальну базу. Тобто, з'явилася можливість керувати спожитими ресурсами, що дозволяє економити не менше 40% за окремими позиціями.
 
Міські фахівці провели велику роботу й зібрали дані з 2013 по 2016 роки, ввели показники в систему і тепер можуть порівнювати споживання ресурсів навіть за певними періодами.
 
Своєчасний контроль і управління ресурсами дає суттєву економію. Наприклад, у школах під час канікул та карантину, коли дітей немає на заняттях, використовуючи автоматизовану систему ведеться реальний контроль за ефективністю зниження енергоспоживання за рахунок регулювання обладнання. Крім того, АІС дозволяє контролювати відповідність температури в класах або інших приміщеннях згідно санітарним нормам, а у разі їх відхилення оперативно повідомляти відповідальних. 
 
Покровск.png 
 
Тільки за чотири місяці поточного року, по відношенню до базового рівня споживання, Покровськ на всіх ресурсах заощадив 1 млн. гривень. Ця економія була досягнута за рахунок використання аналітичної інформації, отриманої від системи, та прийняття на її основі управлінських рішень. Ведучи облік і аналізуючи дані, у Покровську розуміють, на якому об'єкті та які енергозаощадні заходи будуть найбільш ефективними, а значить, швидко окупаються. Реалізація таких заходів дає економію. 
 
Зовнішня система вебсайта формується енергозберігаюче мислення і конкурентність між установами з енергоефективності. На такому сайті міститься вся інформація про облік енергоресурсів. 
 
У системі енергоменеджменту Покровськ має намір розвиватися далі. Через автоматизовану систему можна моніторити та проводити облік по вуличному освітленню. Вже розроблене програмне забезпечення, готовий функціонал, який буде доповнюватися згідно тих вимог, які ставить міська влада, кажуть розробники. Комунальні підприємства також можна завести в єдину систему і контролювати, яким чином вони споживають енергоресурси. Програма дозволяє розширити контроль на житловий сектор і підключати ОСББ, житлові кооперативи, а в майбутньому всі багатоквартирні будинки в Покровську.
 
Ольга Нікуліна
 
матеріал на правах реклами 
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
31 Травня 2017 p. 18:12
Щодо енергозбереження, то працівники бюджетних установ, часто на протязі усього робочого дня микрохвильовками, електрочайниками та іншими потужними електроприладами спалюють державну електроенергію. Крім того, у прохолодну пору року біля кожної такої працівниці стоїть потужний електрообігрівач. Навіщо те енергозбереження, адже держава розрахується за будь-яку кількість спаленої електроенергії. -----------------------------------------------------А тепер уявіть, що буде, якщо дома у цих держпрацівниць поставлять індивідуальні газові лічильники -- вони тоді задля економії газу і усю їжу для своєї сім"ї будуть готувати на роботі. -----------------------Крім того, не зайве зауважити, що працівники держустанов складають переважну більшість зайнятого населення , а також те, що вони не виробляють ні матеріальних речей, ні духовних цінностей.