ГоловнаПублікаціїТарифи ЖКГУкраїнці стурбовані зростанням тарифів з утримання будинків - опитування

Українці стурбовані зростанням тарифів з утримання будинків - опитування

У регіонах України спостерігається зростання тарифів на житлово-комунальні послуги з утримання будинків. Частково така динаміка пояснюється тим, що деякі складові зазначених послуг зробили окремими або нав’язали тепло-, водопостачальним підприємствам.

Деякі читачі «України Комунальної» вкрай стурбовані частковим розділенням на декілька складових житлово-комунальних послуг на утримання будинків. За їхніми словами, у низці населених пунктів із тарифів на ці послуги деякі складові зробили окремими або нав’язали тепло-, водопостачальним підприємствам, що  в сумі збільшило нарахування до 20%.

Наскільки грунтовні такі заяви, інформаціне агенство вирішило з’ясувати за допомогою щотижневого опитування. Так, у період з 12 по 19 серпня на шпальтах електронного видання та офіційній сторінці «У.К.» у мережі Facebook пересічні громадяни мали змогу відповісти: «Чи збільшилися у їхньому місті нарахування за послуги утримання будинків?».

Як виявилося, більшість респондентів (62%) таки спостерігають збільшення нарахування за послуги з утримання будинків. Так, 28% - помітили, що ЖЕК збільшив нарахування на 5-10%; 22% - почали сплачувати більше, втім, не розуміють, що цьому причиною; 5% - ствердили, що тарифи на утримання будинків зросли опісля призначення декількох виконавців послуг; 4% - запевняють, що ціни пішли вгору після створення ОСББ; 3% - переконані, що тарифи зросли внаслідок того, що послуги стали надавати спеціалізовані організації.

Поряд з цим варто зазначити, що 16% опитаних наполягають на тому, що тарифи з утримання будинків залишилися незмінними, а ще 3% навіть помітили зміну нарахувань у меншу сторону, опісля створенн ОСББ.

Також цікаво, що 19% респондентів взагалі не цікавляться подібними змінами: 9% - не знають, чи надається така послуга, 9% - байдуже, оскільки вони і до того не сплачували на житлово-комунальні послуги та 1% - важко відповісти на поставлене запитання.

Таким чином, важко зробити якісь висновки, втім, тарифи на житлово-комунальні послуги з утримання будинків у регіонах зростають, частково і внаслідок розділенням на декілька складових.

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)