ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГУкраїнці суттєво накопичили борги за комунальні послуги

Українці суттєво накопичили борги за комунальні послуги

У нашій державі протягом 2020 року на 50% зросла кількість боржників з оплати комунальних послуг

 

У нашій державі протягом 2020 року на 50% зросла кількість боржників з оплати комунальних послуг.

Так, повідомляється, що найбільше у судовому порядку з українців стягують заборгованість перед теплопостачальниками. Торік було порушено 342,232 тисячі справ щодо українців, які не розрахувалися за комунальні послуги. Це на 50% більше, ніж у 2019 році (близько 227 тисяч) проваджень.

Найбільше українці боргують установам, які постачають опалення та воду. Наголошується, що боржником особа, яка не сплачує за комунальні послуги, визнається судом. Тоді ж вона потрапляє до Єдиного реєстру боржників.

"Особі, яка потрапила до Єдиного реєстру боржників, можуть заблокувати банківські рахунки, вилучити її майно, а також обмежити виїзд за кордон. Однак Комунальні підприємства можуть припинити надання послуг боржникам ще в досудовому порядку", – повідомили в OpenDataBot.

Хто з українців може не платити за комунальні послуги

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що розмір пільги для учасників бойових дій на житлово-комунальні послуги досягає 100%. 

За її словами, наразі пільгами на послуги ЖКГ користуються 1,8 млн українців. Їх розмір варіюється від 25% до 100% вартості. Також вона додала, що пільги і субсидії отримує кожна третя сім'я – 5 млн з 15 млн в Україні.

 

 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
02 Березня 2021 p. 20:14
Євро-реконструкція, відключайте вже опалення, на вулиці вже тепло. Батареї треба було гріти раніше, коли був мороз, а не тепер. Немає у споживачів зайвих грошей платити за опалення, яке вже не потрібне.------------------------------------------І так жовтень і половину листопада (2020) даремно гріли батареї - тоді на вулиці була температура +20 вдень, і трохи нижча вночі. Цим євро-реконструкціям вигідно гріти батареї саме тоді, коли на вулиці тепло. Адже плату за опалення все одно віддай, і ніхто не питає потрібне воно тобі чи не потрібне.