ГоловнаКоментаріФінансування ЖКГУкраїнське ЖКГ отримає нову програму реформ

Українське ЖКГ отримає нову програму реформ

В Україні вже розроблена нова держпрограма реформування ЖКГ. Однак, вона спрацює тільки при фінансовій підтримці, через відсутність якої, нинішня програма реформування «провалилася».

Нова держпрограма реформування і розвитку ЖКГ вже розроблена, але поки не прийнята. Про це заявив екс-замісник Міністра з питань ЖКГ  Олександр Мазурчак, передає «Інтерфакс».

Пан Мазурчак підкреслив, що реформування галузі ЖКГ можливе лише у разі держпідтримки, впровадження механізмів державно-приватного партнерства та захисту прав інвестора як основного джерела фінансування реформ, а також механізму захисту інтересів малозабезпечених верств населення при подальшому зростанні тарифів на житлокомпослуги.
 
Олександр Мазурчак заявив, що зараз держава не підтримує реформування ЖКГ. За його словами, держфінансування Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2010-2014 в Україні в цілому склало 4,6 млрд грн, або 20% від запланованих обсягів, а реалізація поки не затвердженої нової аналогічної програми стане неможливою без держпідтримки і залучення приватних інвесторів.
 
«Планувалося, що на цю реформу держава має виділити 26 млрд грн. Ці кошти не були виділені, можливо, лише 1/5 коштів були спрямована на ці цілі», - додав він, підкресливши, що держава не підтримала реформування ні фінансово, ні законодавчо, ні організаційно, ні інформаційно, тобто реформа фактично не відбулася.
 
Читайте також: ЖКГ іде на дно
 
До речі, заступник голови Комітету ВР з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак в інтерв'ю «Україні Комунальній» повідомила, що програма реформування ЖКГ не спрацювала, тому що держава на себе взяла відповідальність за фінансування багатьох проектів, а виконати фінансові зобов'язання не змогла, оскільки механізм державної підтримки через щорічне визначення асигнувань з державного бюджету на програму реформування виявився недієвим.
 
Коментарі (2)
Sergiy
27 Лютого 2015 p. 09:12
Якщо держава не прийме законодавчий механізм стимулювання енергоефективності не залежний від бажання будь якого чиновника(ЕСКО). То все залишиться на рівні розмов, що ведуться 15 років. У підприемств і у населення відсутні економічні стимули. І інвестор не бачить джерел повернення коштів.Як приклад економія 4.8 млрд.метр. куб газу передбачені в програмі модернізації теплової енергетики ,яка не планувалася до виконання.Якщо тільки половина коштів залишиться у підриємств близько 17 млрд.грн по курсу 20. Як в старому єврейському анекдоті,, НАМ ХВАТИТ?,,
Коля Пухов
28 Лютого 2015 p. 19:45
У 2010-2013 роках держава потурбувалася, щоб тисячі найбільш соціально незахищених працівників залишились без роботи у зв"язку з так званими "ліквідаціями" державних установ. А тепер держава піклується, щоб ці залишені нею без засобів існування та досі не працевлаштовані, не мали права на субсидію чи компенсацію.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Людина звільнена з роботи з державної установи за п.1 ст.40 КЗпП за розпорядженням державних органів про "ліквідацію" цієї установи і не працевлаштована, тобто не має ніякого доходу саме з ініціативи держави. "Ліквідована " держустанова лише змінила код ЄДРПОУ, робоче місце звільненого працівника не скорочувалось. Більш того, на це робоче місце був прийнятий пенсіонер. Рік перебування на обліку у центрі зайнятості не дав позитивного результату. Тепер, у 2015 році, у наданні житлової субсидії цій людині відмовляють, тому що вона не працює. На усі доводи і докази, що вона не працює за розпорядженням державних органів ( тобто, фактично держава вирішила, щоб ця людина не працювала), можна почути роз"яснення посадовців, що це не має ніякого значення. Отже, не працює -- значить субсидії немає. Тоді ця людина звертається по так звану компенсацію, але ті самі посадовці рахують, що вона має дохід на рівні прожиткового мінімуму, тобто 1218 грн. на місяць, тобто, компенсації також немає. Виходить, що держава фактично забрала у цієї людини засоби існування, і тим більше, можливість платити за комунальні послуги.