ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаУкраїнську енергетику обтяжать російськими кредитами

Українську енергетику обтяжать російськими кредитами

Україна може отримати багатомільярдний кредит від російських комерційних банків на розвиток атомної енергетики. Такі умови оговорювалися в ході Українсько-російської міждержавної комісії.

Україна може отримати на розвиток вітчизняної атомної енергетики близько 6 млрд дол. США. Про це заявив урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

За словами чиновника, такі домовленості були досягнуті в ході засідання Українсько-російської міждержавної комісії.

«Пропонується продовжити заходи з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВР-1000, також підготувати пропозиції щодо спорудження 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС», - розповів Валерій Мунтіян.

Урядовий уповноважений нагадав, що в ході засідання комісії були прийняті рішення щодо галузевого співробітництва та відновлення коопераційних зв'язків. Це дає можливість залучити інвестиції та здійснювати співфінансування вже узгоджених спільних проектів, в тому числі і енергетиці в цілому. Зокрема, мова йде про такі проекти, як будівництво Канівської ГАЕС, розширення Каховської ГЕС, завершення будівництва другої черги Дністровської ГАЕС, будівництво підприємств на основі Новокостянтинівського родовища уранових руд, Ташлицької ГАЕС та в цілому енергетичного комплексу Південно-Української АЕС, заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, в ході Українсько-російської міждержавної комісії «Газпром» і «Нафтогаз України» у присутності президентів двох країн підписали доповнення до «Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу на 2009-2019 рік» від 19 січня 2009 року.

 
Коментарі (0)