ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоУкраїнську енергетику «збалансують»

Українську енергетику «збалансують»

В Україні розроблять єдиний енергетичний баланс країни.

Про це в ході презентації рейтингу енергоефективності регіонів України заявив голова Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Микола Пашкевич.

«Урядом прийнято рішення, і воно вже узаконено», - сказав  пан Пашкевич.

З цього року, за словами посадовця, Держстат буде розробляти єдиний енергобаланс країни. «Тепер ми будемо мати енергобаланс країни в цілому, який охоплюватиме всі сфери життєдіяльності. Нашому агентству доручено вести моніторинг. З цього року наша статистика буде відповідати європейському стандарту», - повідомив чиновник.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про енергетичну статистику України». Документ розроблено з метою вдосконалення енергетичної статистики, введення єдиних вимог щодо розробки енергетичного балансу країни, як основного засобу визначення реального рівня забезпечення економіки паливно-енергетичними ресурсами, аналізу їх динаміки, оцінки реальної потреби в паливно-енергетичних ресурсах.

Читайте також: Альтернативне майбутнє України

Зокрема, проектом встановлюються основні принципи розробки, моніторингу, аналізу та прогнозування енергетичного балансу України на основі єдиної системи показників. Законопроектом визначаються види енергетичних балансів та методологія їх складання на коротко - (один рік) середньо - (5 років) та довгострокову (10-30 років) перспективу.

Якщо законопроект буде прийнятий, розробка енергетичних балансів здійснюватиметься в натуральних показниках кількості, в єдиній одиниці виміру теплотворної спроможності енергоносіїв, та в грошовому еквіваленті, що дозволить визначити рівень забезпечення економіки країни паливно-енергетичними ресурсами.

Проект закону також визначає повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, особливості надання первинної інформації щодо розроблення  енергетичного балансу країни енергетичними підприємствами та оприлюднення енергетичного балансу України. Окрім того, документом планується запровадити систему державного моніторингу показників енергетичного балансу.  

Тарас Ібрагімов

 
Коментарі (0)