ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняУкраїну чекають нові ціни на газ з квітня

Україну чекають нові ціни на газ з квітня

В Україні тарифи на газ і теплокомуненерго можуть зрости вже з квітня. При цьому введення необхідного МВФ цільового субсидування малозабезпечених поки відкладається.

Тарифи на газ і теплокомуненерго в Україні можуть зрости з 1 квітня 2015 року. Про це пише ZN.UA, посилаючись дані джерел, знайомих з деталями нової програми України і Міжнародного валютного фонду.

Як пише видання, МВФ вимагав підвищення тарифів на газ і теплокомуненерго вже з 1 березня. Українській стороні начебто вдалося відстрочити цей момент ще на 31 день - до 1 квітня 2015-го.
 
При цьому введення необхідного МВФ цільового субсидування малозабезпечених поки відкладається - чиновники в черговий раз розписалися під профнепридатністю вітчизняних держінститутів, заявивши, що все ще немає функціонуючої державної системи надання такої допомоги та контролю відповідних витрат.
 
Як повідомляється, було запропоновано виходити із середньорічної сплати домогосподарствами плати за газ, що становить зараз 3600 грн, пише видання.
 
Для споживачів, що укладаються в цей ліміт (МВФ вимагав обмежити його сумою 2640 грн, мабуть, виходячи з середньорічного споживання в 2500 кубометрів), тарифи якийсь час занадто «боляче» підвищуватися, ймовірно, не будуть. А от для інших ціна питання буде зростати.
 
Як раніше повідомляла «Україна Комунальна», Міжнародний валютний фонд і Україна домовилися про розширення програми кредитування країни. Про це заявила глава МВФ Крістін Лагард на прес-конференції у Брюселі.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
14 Лютого 2015 p. 20:17
Підвищення цін -- це знецінення грошей. А знецінення грошей -- це наглий грабунок громадян державою, оскільки вона друкує гроші. Під словом "держава" тут мається на увазі її керманичі. Сьогодні ви за певну суму національних грошей можете купити певну кількість товару або послуг, завтра за ту саму суму грошей -- купити можете вже менше, післязавтра за цю ж суму -- ще менше і т.д. Хто кожен раз вам зменшує кількість купованого за одну й ту саму суму грошей? Знецінення грошей певної країни автоматично підвищує ціну грошей тих країн, де не було знецінення--це одна з головних причин вимог Єврокомісії щодо підвищення цін на енергоносії. Важко обманути одну окремо взяту адекватну людину, але обманути майже усіх зразу, виявляється, дуже легко. Наприклад, тією ж інфляцією.