ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГУряд вніс корективи у питання підвищення тарифів

Уряд вніс корективи у питання підвищення тарифів

Кабмін вивів новий поріг підвищення тарифів. У Міністерстві фінансів заявили, що тепер є намір підняти ціну на газ для населення в середньому на 73%.

Кабінет Міністрів має намір підвищити ціну на газ для населення в середньому на 73% з 1 травня, тарифи на тепло – в середньому на 40% з 1 липня, і вирівняти ціну на газ для всіх категорій споживачів, які використовують тільки газ для опалення і газ разом із центральним опаленням, на рівні 1309 грн.  Про це заявив Міністр фінансів Олександр Шлапак, - повідомляє «УНІАН».

«Ціна на газ для населення підвищується в середньому на 73%. Ми також встановлюємо єдину ціну – зрівнюємо обидва гази – і для тих будинків, які використовують газ для опалення, і для будинків, які використовують центральне опалення, на рівні 1309 грн», - зазначив Міністр.

Олександр Шлапак наголосив,  що нові ціни на газ набудуть чинності з 1 травня, нові тарифи на тепло – з 1 липня. Але оскільки 90% населення платять в опалювальний сезон, то платіжки з підвищеними цінами люди одержать лише в листопаді цього року. Це буде відчутним ударом для населення.

«І тому уряд підготував заходи щодо захисту уразливих верств населення», - сказав він.

Міністр уточнив, що ціни на газ підвищуються для всіх категорій, але умовно вони розділені на 4 групи.

«Найвищі ціни будуть для тих, хто використовує газ як газ, без центрального опалення. За цими категоріями ціни будуть підвищені в середньому на 73%». Але це не те зростання, яке істотно вплине або «через яке треба втрачати свідомість» - зауважив пан Шлапак.

Решта групп, за його словами, - це ті, хто споживає газ в обсягу до 2,5 тис. кубометрів (стандартні двокімнатні квартири), до 6 тис. кубометрів і понад 6 тис. кубометрів.

«За першою групою підвищення становитиме близько 48%, від 2,5 – до 6 тис. кубів, трикімнатні квартири і будинки близько 100 кв. м – 63%, більш як 6 тис. кубометрів – це великі будинки. Підвищення ціни на газ становитиме 62%», - повідомив Міністр.

Що стосується квартир і будинків, які використовують центральне опалення, то, зі слів посадовця, для них підвищення становитиме 25%. А для квартир і будинків із індивідуальним опаленням підвищення - 40-45%.

«Приватні будинки – від 100 до 300 квадратних метрів – ціна підвищується на 50%, будинки більш як 300 квадратів і споживають більш як 7 тис. кубометрів – зростання становитиме 62%», - сказав Олександр Шлапак.

Він відзначив, що в цілому рішення уряду вийде сьогодні, а остаточні тарифи будуть встановлені впродовж найближчих двох тижнів.

За словами пана Шлапака, підвищення цін на газ і тепло триватиме 4 роки. «Останнє підвищення плануємо 1 травня 2017 року», - резюмував посадовець.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, глава уряду Арсеній Яценюк відзначав, що ціна на теплопостачання в Україні з урахуванням існуючих цін на газ підвищуватиметься пропорційно впродовж 4 років - в загальному обсягу на 120%. Як наголошував пан Яценюк, для того щоб зрівняти ціни на газ і тепло з ринковими, треба було б підвищити тарифи на 120%, але Кабмін розклав підвищення на 4 роки. Перший рік – підвищення 40%, другий рік - 40% і два роки по 20%.

Реклама: Вам потрібна тканина високої якості? Магазин тканин львів Вам надасть тільки якісну продукцію по невеликім цінам!

 
Коментарі (1)
Sergiy
03 Квітня 2014 p. 11:53
Будь які розмови про тариф без прийнятих рішень щодо стовідсоткового обліку енергоносіїв та води,стимулювання енергоефективних заходів закінчаться похованням реформ ЖКГ та неосвідомленими людьми на майданах. Щодо газу зокрема в черговий раз! 1.Необхідно негайно переглянути норми споживання в сторону зниження для приготування іжі,оскільки змінилася структура побутового обладнання(ел.чайники,мультіварки та інше).Оріентовний навар близько 3 млрд. грв. в рік у газопостачальних підприємств по тарифу 0,73 та плюс реалізачія необлікованого газу мінімум по 1.5 грн.Всього близько 10 млрд.2.Середньостатична сімя із 3 чоловік по нормі сплачує за газ до 20 грв.При наявності квартирного обліку до 10 грн.Чи вплине на бюджет сімї тариф в 1.2 грн.при наявності обліку? Відповідь очевидна -газопостачальні підприємства мають використати навар на встановлення квартирного обліку ,в першу чергу отримувачам субсибій.3.Споживаті з приватному секторі обладнаному приладами обліку мають на першому етапі отримати щомісячну різницю розраховану відносно середньомісячного попереднього споживання. 3.Тарифи на ТЕ мають бути економічно обгрунтовані а різницю ,пільги та субсидії має отримувати безпосередній споживач після сплати спожитих енергоносіїв, по чеку в банківській установі або страховій компанії при відсутності коштів в банку.