ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняВ Держенергоефективності закликають ЕСКО-компанії до співпраці

В Держенергоефективності закликають ЕСКО-компанії до співпраці

В Держенергоефективності закликали ЕСКО-компанії брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro.

В Держенергоефективності закликали ЕСКО-компанії брати участь у тендерах на утеплення бюджетних установ через систему електронних публічних закупівель ProZorro.

На сьогодні, спільними зусиллямиМінекономрозвитку, Держенергоефективності, ДП «ПРОЗОРРО» та експертами запроваджено спеціальний модуль для ЕСКО-закупівель.

Про це розповів Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, повідомляє прес-служба Держенергоективності.

«Започаткування модуля з прив’язкою до системи ProZorro – це ключове і революційне рішення, яке повністю відкриває ринок ЕСКО-послуг у бюджетній сфері України. Тепер ЕСКО-компаніїможуть вільно, у прозорий спосіб, на відкритій площадці змагатися за тендер на впровадженняенергоефективних заходів у школах, дитсадках, лікарнях тощо», - пояснив Голова.

Важлива особливість ЕСКО-тендера полягає у тому, що виграє не той, хто запропонує найнижчу ціну, а той, хто надасть найвищий показник ефективності енергосервісного договору (NPV). Цей показник визначає потенційну економію коштів на енергоспоживанні та грошову вигоду для бюджетної установи. Водночас -  це запорука закупівлі найбільш ефективного та якісного устаткування та матеріалів для проведення робіт.

Станом на 20 жовтня 2017 року вже оголошено понад 20 відкритих торгів з енергосервісу. Очікується, що цього року буде оголошено понад 100 тендерів.

Нагадаємо, що сьогодні ЕСКО-контракти реалізуються в 4-х регіонах України: Києві, Миргородському районі Полтавської області, Савранському районі Одеської області та м. Канів на Черкащині. В бюджетних закладах встановлюються ІТП, модернізуються системи опалення, освітлення тощо. Інвестори вже почали отримувати повернення вкладених коштів. Бюджетні установи зможуть заощаджені кошти спрямувати на інші енергоефективні проекти.

 

 
Коментарі (0)
Loading...

загрузка...
 
Loading...