ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ Україні виростуть тарифи на холодну воду та водовідведення

В Україні виростуть тарифи на холодну воду та водовідведення

З 1 січня в багатьох містах України зростуть тарифи на послуги холодного водопостачання та водовідведення. НКРЕКП відкоригує вартість цих послуг для 38 підприємств, які їх надають.

Для низки підприємств водоканалізаційного господарства Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг має намір переглянути тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Проект постанови оприлюднено на сайті НКРЕКП.

Загалом регулятор у документів визначив 38 таких суб’єктів господарювання, яким планують відкоригувати тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Після держреєстрації у Міністерстві юстицій, прогнозується, що ця постанова набуде чинності з 1 січня 2016 року, але не раніше дня її офіційного опублікування.

До прикладу, для КП «Чернігівводоканал» пропонується встановити тарифи: на послугу з централізованого постачання холодної води 6,14 грн за 1 куб. м, а  на послугу з централізованого водовідведення - 5,25 грн за 1 куб. м. КП «Тернопільводоканал» відповідно – 3,73 грн за 1 куб. м та 5,25 грн за 1 куб. м.

Зауважимо, наразі мешканці Чернігова оплачують послуги централізованого постачання холодної води за тарифом 4,83 грн за 1 куб.м, а водовідведення – 4,13 грн за 1 куб. м. У Тернопові тарифи відповідно 3,43грн за 1 куб. м та 4,82 грн за 1 куб. м.

З повним переліком підприємств можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, Кабмін підтримав законопроект щодо введення стимулюючого тарифоутворення у сферах тепло- та водопостачання. Документ був запропонований Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
24 Грудня 2015 p. 18:17
Треба дивитися в корінь: не тарифи і ціни зростають, а знецінюються українські гроші -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів. Перерахуйте квартплату у доларах або євро по реальному сьогоднішньому курсу і ви побачите, що ніякого зростання тарифів немає: приблизно таку суму ви платили за комуналку рік, два , три , і т.д. тому. Тенденцію постійного знецінення українських національних грошей було закладено ще напочатку 1992 року. В 1992 році купонокарбованець прирівняли до радянського рубля і з 1992 року по 1996 рік купонокарбованець знецінився у сотні тисяч разів. У 1996 році купонокарбованець обміняли на гривню по курсу сто тисяч купонокарбованців за одну гривню, і з 1996-го року до 2014-го року гривня знецінилась приблизно у 20 разів. А починаючи з 2014 року швидкість знецінення гривні значно зросла і зараз вже майже така ж , як і купонокарбованця у 1992-1996 роках. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Знецінення грошей -- це не що інше, як тихий грабунок людей владою, оскільки українських грошей влада може надрукувати скільки завгодно.