ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаВ Україні змінили правила планових відключень електроенергії

В Україні змінили правила планових відключень електроенергії

Оператор системи розподілу має право обмежувати або відключати електроенергію на час проведення ремонту, модернізації електричних мереж або будівництва

 

По всій країні українці нарікають на раптові відключення електроенергії. Через високу вартість "блакитного" палива, а також у разі сильних морозів, експерти не відкидають, що населенню надовго можуть відключати електроенергію. Але на сайті НКРЕКУ з'явилася ухвала зі зміненими правилами для операторів та користувачів.

Оператор системи розподілу має право обмежувати або відключати електроенергію на час проведення ремонту, модернізації електричних мереж або будівництва.

Такі роботи мають бути передбачені в інвестиційній програмі, річній програмі з проведення ремонту або у разі приєднання нових користувачів до електричних систем.

Тривалість відключення населення від електроенергії сумарно має перевищувати 8 годин на добу на зимовий період.

Про планові перерви в електропостачанні компанія має заздалегідь попереджати користувачів через сайт, засоби масової інформації.

При цьому зробити це вони зобов'язані не пізніше, ніж за 5 днів до початку робіт. У повідомленні має бути зазначений перелік вулиць, дата, у який день будуть відключення та на скільки за часом.

У повідомленні про аварійне вимкнення електроенергії також потрібно вказувати приблизний час, коли не буде електроенергії.

Всі ці вимоги прописані в Кодексі та НКРЕКУ закликає операторів системи розподілу неухильно дотримуватись цих правил.

По можливості, на період виконання робіт слід забезпечити населенню резервне харчування. Якщо ж якісь із перерахованих вище правил порушуються, користувачі мають право направити скаргу до НКРЕКУ. якщо факт порушення буде доведено, тоді до оператора системи розподілу застосовуватимуться санкції.

 

 

 
Коментарі (0)