ГоловнаКоментаріПолітикаВ.Гройсман:«Блокування вугілля, якому немає альтернативи, означає зупинка і віялові відключення по усій країні»

В.Гройсман:«Блокування вугілля, якому немає альтернативи, означає зупинка і віялові відключення по усій країні»

Україна споживає 24 млн тонн вугілля, з них 9 млн - антрацитова група, що добувається з українських надр на тимчасово неконтрольованій території і з якої виробляється третина всієї електроенергії в країні
Україна споживає 24 млн тонн вугілля, з них 9 млн - антрацитова група, що добувається з українських надр на тимчасово неконтрольованій території і з якої виробляється третина всієї електроенергії в країні, зазначив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “Україна”.
 
"Тобто з вугілля виробляється електроенергія і тепло. Куди постачається ця електроенергія? В будинки, домівки, квартири українських громадян. Тобто мова йде про те, що блокування постачання вугілля, якому немає альтернативи, означає зупинка і віялові відключення по усій території країни. Чи потрібно доводити до цього? Я вважаю, що ні", - наголосив Володимир Гройсман.
 
Глава Уряду підтримав необхідність боротьби з контрабандою, яка йде через лінію розмежування, однак висловився проти того, щоб “кидати напризволяще мільйони українців”, блокуючи постачання в домівки тепла і електроенергії.
 
"Якщо ми запитаємо, чи є у нас довіра до українських кордонів, зокрема і лінії розмежування, щодо торгівлі контрабандним товаром, у мене такої довіри немає. І тут я готовий повністю приєднатися до жорсткої боротьби проти контрабанди. Але ми не маємо оголошувати жорстку боротьбу і війну українським громадянам, у яких має бути світло та тепло", - наголосив Володимир Гройсман.
 
Він навів приклади міст: Київ, Харків, Чернігів, Черкаси, що виробляють теплоенергію на вугіллі. Він зауважив, що перехід на газ може призвести до зростання цін на тепло або електроенергію.
Прем'єр-міністр зазначив, що подібна ситуація була влітку, "коли був заблокований "Енергоатом", почали спалювали газ, понизили до 600 тис. тонн запаси вугілля і при вході в опалювальний сезон у нас була катастрофічна ситуація з енергетикою". "Ми ледве-ледве це вирівняли. Сьогодні ми почуваємо себе нормально. І газу достатньо, і електроенергії буде достатньо. Але не треба створювати нам проблеми", - сказав Глава Уряду.

Уряд буде шукати рішення цієї ситуації. "Я не схильний когось звинувачувати, але я глибоко переконаний у тому, що раціонально треба розібратися: якщо є питання контрабанди, жорсткий публічний контроль буквально в он-лайн режимі, все те, що стосується невеликої групи товарів, наприклад вугілля, і те, що потрібно для виробництва металургії в країні, треба визначити ці товари, перелік і забезпечити публічне просування в Україну", - переконаний Володимир Гройсман. Він зауважив, що ці підприємства зареєстровані в Україні і сплачують податки. 

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
13 Лютого 2017 p. 21:25
Щодо енергозбереження, то працівники державних бюджетних установ, часто на протязі усього робочого дня микрохвильовками, електрочайниками та іншими потужними електроприладами спалюють державну електроенергію. Крім того, біля кожної такої працівниці стоїть потужний електрообігрівач. Навіщо те енергозбереження, адже держава розрахується за будь-яку кількість спаленої електроенергії. -----------------------------------------------------А тепер уявіть, що буде, якщо дома у цих держпрацівниць поставлять індивідуальні газові лічильники -- вони за для економії газу і усю їжу для своєї сім"ї будуть готувати на роботі. -----------------------------------------------------------Крім того, не зайве зауважити, що працівники держустанов складають переважну більшість офіційно зайнятого населення , а також те, що вони не виробляють ні матеріальних речей, ні духовних цінностей. Тобто, їх енергоспоживання не є виправданим.