ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняВидобуток українського газу збільшиться вдвічі

Видобуток українського газу збільшиться вдвічі

«Чорноморнафтогаз» оприлюднив програму збільшення видобутку природного газу на шельфі Чорного і Азовського морів до 2015 року.

Про це «У.К.» повідомили у прес-службі «Чорноморнафтогаз».

Протягом чотирьох років компанія планує освоїти 7 нових, дооблаштувати 2 діючих родовища і збільшити видобуток газу в два рази - з 1,56 млрд куб. м в 2011 році до 3 млрд куб. м у 2015 році.

Реальність виконання поставленого завдання в НАК «Чорноморнафтогаз» аргументують наступним чином: при освоєності українського сектора шельфу Чорного і Азовського морів на 4%  Україна вже має достатні для збільшення видобутку відкриті запаси газу на мілководній ділянці; вони доступні «Чорноморнафтогазу» як фінансово, так і технічно, технологічно; розташовуються поблизу вже існуючої інфраструктури підводних газопроводів і технологічних платформ; повна підтримка держави дозволила вже почати виконання програми.

За підтримки НАК «Нафтогаз України» протягом останніх двох років ведуться широкомасштабні роботи по модернізації та збільшенню видобутку газу. За останні 2 роки були закуплені два високотехнологічні самопіднімальні плавучі бурові установки, 4 сучасних судна і спеціалізована трубоукладальне баржа, будується 4 платформи і 116 кмгазопроводів.

За інформацією НАК «Чорноморнафтогазу» до кінця 2012 року на Одеському родовищі буде видобуто не менше 53 млн куб. м природного газу. У наступному році - вже понад 600 млн, а в 2014 і 2015 роках – більше 1 млрд куб. м щорічно. 

Тарас Ібрагімов
 
Коментарі (0)