ГоловнаВибір редакціїЖитлоВлада намагається «підштовхнути» житлобудівництво на селі

Влада намагається «підштовхнути» житлобудівництво на селі

Житлове будівництво в сільській місцевості не задовольняє потреб населення. Тож, влада намагається покращувати житлово-побутові умови селян за рахунок державної підтримки індивідуального житлового будівництва.

Темпи будівництва житла в сільській місцевості не задовольняють вимоги сільського населення. Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства Роман Абрамовський, передає прес-служба Мінрегіону.

«Темпи будівництва житла на селі не відповідають вимогам сільського населення, через що багато селян, а особливо молодь покидають села», - сказав чиновник.

За словами замміністра, покращити стан житлово-побутових умов у селах можливо лише за допомогою регіональних програм підтримки індивідуального житлового будівництва, які працюють в Україні з 1997 року.  Зокрема, мова йде про програму «Власний дім».

«За  період впровадження Програми 96,0 тис. сільських сімей отримали Державні пільгові кредити, що дало можливість ввести в дію 1 млн. 579 тис. кв. м. найдешевшого житла, підключити до існуючих комунікацій 74,0 тис. сільських будинків та провести комплекс заходів по спорудженню водо-газових мереж та розвитку особистого селянського господарства», - зазначається у повідомленні.

Програма фінансується з Дербюджету, асигнувань місцевих бюджетів та коштів населення. За весь час реалізації Програми, сільські забудовники отримали пільгові кредити на суму 1,158 млрд грн, з яких 612 млн було виділено з Державного бюджету, 546 млн грн – з місцевих бюджетів та інших джерел фінансування.

«Це означає, що при фінансування з Державного бюджету залучаються приблизно такі ж обсяги з місцевих бюджетів», - наголосив Роман Абрамовський.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, Китай надасть Україні позику на 15 мільярдів доларів на будівельні програми. У Мінрегіоні повідомляють, що кредит дається під мінімальні відсотки, строком на п'ятнадцять років з правом пролонгації.

Анастасія Войтко

 
Коментарі (0)