ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЗ 1 лютого газ для деяких споживачів може здорожчати до 40 грн

З 1 лютого газ для деяких споживачів може здорожчати до 40 грн

У низці українських міст з 1 лютого підвищиться вартість газу. Ціна може підскочити до 40 гривень за 1 кубічний метр.

 

У низці українських міст з 1 лютого підвищиться вартість газу. Ціна може підскочити до 40 гривень за 1 кубічний метр.

Про це повідомляє профільна асоціація Укртеплокомуненерго.

Насамперед ідеться про такі міста як: Вінниця, Жовті Води, Миргород, Херсон, Теплодар, Нововолинськ, Кам’янець-Подільський та Шепетівка, а також Старокостянтинів. Причиною підвищення вартості вказують те, що, мовляв, ДК «Нафтогаз Трейдинг» зробив неправильні обрахунки обсягів споживання блакитного палива.

Як зазначається, десять теплопостачальних підприємств сповістили асоціацію про нестачу палива за фіксованою вартістю для населення, а також бюджетних установ. Стверджують, що ще в жовтні та грудні минулого року спостерігався дефіцит у близько 40 млн кубів ресурсу. Відтак – вже за січень нема чим розраховуватись за газ.

Всі прорахунки ляжуть на плечі кінцевих споживачів газу, адже будуть змушені покривати нестачу палива за ринковою вартістю.

У підсумку – споживачі можуть потрапити до постачальника «останньої надії», де газ може надаватися тільки два місяці і не за фіксованою соціальною ціною 7,42 тис. грн, а за ринковою у близько 40 тисяч гривень за 1 тис. куб. м.

Як кажуть експерти, за результатом жовтня і грудня збитки галузі перевищили 1,1 млрд грн. А Нафтогаз не коригує свої розрахунки.

Нагадаємо, що ціни на газ у Європі почали зростати з весни 2021 року. Тоді за індексом TTF вартість тисячі кубометрів палива коливалася в межах 250-300 доларів. Проте з кожним днем, місяцем ціни зростали безперервно, досягнувши історичного максимуму 21 грудня 2021 року. Наприкінці минулого року газ продавався за рекордні 2190,4 долара за 1000 кубічних метрів. Потім ціна почала знижуватися і впала вдвічі — до 1000 доларів.

 

 

 
Коментарі (0)