ГоловнаПублікаціїБудівництвоЗ наступного року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури - роз'яснення

З наступного року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури - роз'яснення

В Україні завершився перший етап імплементації Регламенту ЄС 305 щодо будівельної продукції у законодавство. На черзі – практичне впровадження нових правил.
В Україні завершився перший етап імплементації Регламенту ЄС 305 щодо будівельної продукції у законодавство. На черзі – практичне впровадження нових правил.
 
З наступного року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури, а отже – вищі вимоги до якості, екологічності та безпеки продукції. 
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
«Виробники будівельних матеріалів мають своєчасно підготуватися до нових правил роботи. Відтак Мінрегіон спільно з Офісом підтримки реформ розробили «Дорожню карту для виробника будівельної продукції», яка допоможе швидше зорієнтуватися та виконати усі вимоги», – говориться у повідомлені.
 
Зауважимо, що практичне впровадження Регламенту (ЄС) 305 також передбачає:
  • затвердження переліків національних стандартів та європейських документів з визначення прийнятності для цілей застосування Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку»;
  • прийняття національних стандартів для цілей застосування Закону;
  • акредитацію лабораторій та органів оцінки відповідності;
  • призначення акредитованих лабораторій та органів оцінки відповідності;
  • проведення освітніх заходів з представниками виробників, органів оцінки відповідності, технічних комітетів стандартизації інших зацікавлених сторін.
Ознайомитися з «Дорожньою картою для виробника будівельної продукції»  можна тут:
 

для збільшення зобраення натисніть на нього
 
Нагадаємо, що у 2020 році Верховною Радою  був прийнятий Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту ЄС 305. Також, за поданням Мінрегіону та Мінекономіки, Урядом були затверджені категорії будівельної продукції, встановлені системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції, врегульовані питання призначення органів з оцінки відповідності та органів з визначення технічної прийнятності, а також визначено орган ринкового нагляду за будівельною продукцією.

Завершальним кроком імплементації Регламенту (ЄС) 305 у національне законодавство стало прийняття постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку». 

 
Коментарі (0)