ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗабудовники змушують жителів новобудов переплачувати за комунальні послуги

Забудовники змушують жителів новобудов переплачувати за комунальні послуги

Забудовники масово відмовляються передавати ОСББ технічну документацію.

Забудовники масово відмовляються передавати ОСББ технічну документацію по новобудовах. В результаті ті не можуть повноцінно вступити в свої права, а мешканці будинків змушені переплачувати за послуги ЖКГ в 2-3 рази. При цьому управи на недбайливих забудовників немає, нарікають експерти. Ті «втрачають» документи і не виконують навіть рішення судів.

Технічна документація по проекту будинку дуже важлива для діяльності ОСББ. Наприклад, без неї не можна укласти договори з постачальниками житлокомпослуг. Зазвичай забудовник сам підключає будинок до всіх комунікацій в процесі введення його в експлуатацію, але потім у мешканців виникають питання, - передає ubr.ua

«Для того, щоб здати будинок, потрібно все узгодити з постачальниками-монополістами, подавши проектні навантаження. В іншому випадку будинок вважається будівництвом, як вдома Войцеховського і працює за тимчасовими договорами. Але навіть якщо все було зроблено правильно, часто забудовник не передає ОСББ документи, щоб «доїти» будинок далі», - розповів UBR.ua радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов.

По суті, пояснює експерт, в цій ситуації мешканці опиняються в заручниках у забудовника або керуючої компанії. Адже щоб переукласти договори з постачальникам комунальних послуг, потрібна документація.

«Забудовники створюють свою кишенькову компанію або домовляються з іншою компанією і передають їм будинок в управління« з балансу на баланс ». А у монополістів, як правило, немає вибору. Тому що забудовник йде і все. А далі або працювати з новою компанією, або ні з ким », - пояснив UBR.ua Олексій Тихонов.

Проблема для людей полягає в тому, що постачальники продають послуги не кінцевому споживачеві, а підприємству забудовника. При цьому тарифи для них різні - для підприємств приблизно на 30% вище. Крім того, мешканці платять забудовнику ще і компенсацію за його витратами на порожні сектора в будинку, чого вони робити не зобов'язані.

«У харківському будинку на провулку Отакара-Яроша, 20 за рахунок котельні і хорошого утеплення собівартість тепла на 1 кв. м повинна бути близько 14 грн. Але керуюча компанія виставляє мешканцям рахунки, як по всьому Харкову - 32-35 грн. за 1 кв. м. Котельня належить власнику, т. е. мешканцям, які вже купили цю котельню, але керуюча компанія маніпулює і кладе собі в кишеню великі гроші. У будинку близько 50 тис. Кв. м - тобто в місяць переплата становить понад півмільйона гривень », - навів приклад класичної ситуації глава громадської організації« Центр допомоги ОСББ »Сергій Ряполов.

Ще одна причина, по якій забудовники навідріз відмовляються передавати папери - бажання уникнути відповідальності за порушення при будівництві. Дуже часто виходить так, що намальовані на папері житлові блага на реальній будівництві не реалізуються. І мова не тільки про добудованих поверхах, яких немає в проекті, погодженому з міськими чиновниками.

Забудовник, навіть маючи рішення суду із зобов'язанням відновити проектну документацію, затягує процес, чекаючи закінчення терміну позовної давності, коли до нього вже не можна буде пред'явити будь-які претензії.

Великі ремонти, які охоплюють цілі поверхи, наприклад, установка або переустановка квартирних лічильників тепла, а в майбутньому і капітальні ремонти, також виявляються під загрозою через ультиматумів забудовників. Це ж стосується і проведення масштабних робіт з енергомодернізації будівель. Звичайно, багато питань можна вирішити і без таких документів. Але це додає клопоту об'єднанням.

«Для програми теплових кредитів 70/30 ми не вимагаємо техдокументації, а тільки беремо окремі дані з баз даних постачальників. Але якщо, наприклад, змінюються повністю лічильники, то потрібен поверховий план будівлі для того, щоб запроектувати зміни. На око це важко вираховувати - доведеться ногами все обійти, отрисовать заново, вказати кількість стояків і так далі. Звичайно, технічна документація в таких питаннях потрібна, але не можна сказати, що без неї не можна створити ОСББ або керувати будинком », - заспокоює Олексій Тихонов.

 

 
Коментарі (0)