ГоловнаНовини ЖКГЕнергозбереженняЗавдяки ЕСКО контрактам вдалось зекономити 40 млн грн на енергоносіях

Завдяки ЕСКО контрактам вдалось зекономити 40 млн грн на енергоносіях

Держава зекономила 40 млн грн на оплаті енергоносіїв у бюджетних установах в рамках 130 верифікованих ЕСКО-контрактів за останні 2,5 роки

Держава зекономила 40 млн грн на оплаті енергоносіїв у бюджетних установах в рамках 130 верифікованих ЕСКО-контрактів за останні 2,5 роки. Про це йдеться у прес-релізі Держенергоефективності.

«Як тільки у 2015 році ми запровадили всю необхідну законодавчу базу, Держенергоефективності почало активно популяризувати ринок ЕСКО-послуг. Сьогодні цей напрям термомодернізації шкіл, лікарень та інших об’єктів соціальної сфери запрацював і почав стрімко набирати оберти», – повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 

За останні два роки кількість ЕСКО-договорів збільшилась у 18 разів: із 20 контрактів на суму 18 млн грн у 2016 році до понад 370 на суму 520 млн грн у 2019 році.

Інвестори за власний рахунок впроваджують енергоефективні проекти та отримують повернення вкладених коштів лише, якщо досягнуть економії енергоспоживання.

Щоб перевірити ефективність ЕСКО-механізму, Держенергоефективності спільно із Проектом ПРООН проведено оцінку 130 договорів.

«Результати верифікації 130 ЕСКО-договорів у 17 містах перевищили очікування: економія енергоресурсів складає в середньому близько 35%. Це у 1,8 разів більше, ніж заплановано контрактами», – наголосив Савчук.

 

 
Коментарі (0)