ГоловнаНовини ЖКГВодопостачанняЖитомирські колодязі визнали забрудненими

Житомирські колодязі визнали забрудненими

Вода у Житомирських криницях не відповідає санітарним нормам. Зокрема, найбільшої шкоди для питної води завдає антропогенне забруднення.

Впродовж 9 місяців 2013 року спеціалісти Держсанепідслужби Житомирської області провели обстеження 3825 громадських та індивідуальних колодязів. Значна частина (38,6 %) обстежених колодязів не відповідала санітарно-технічним вимогам. Про це пише Житомир.info.

Зокрема, зазначається, що незадовільне утримання та облаштування шахтних колодязів на тлі сучасного антропогенного забруднення підземних вод – стали головною причиною невідповідності якості питної води за санітарно-хімічними показниками.

Вагомим показником забруднення, що хвилює, як правило, усіх споживачів води – є показник умісту нітратів. Протягом 9 місяців 2013 року фахівцями ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» досліджено 3898 проб води громадських та індивідуальних колодязів. З них не відповідали гігієнічним вимогам за показником вмісту нітратів 34,5 % досліджених проб.

У Держсанепідслужбі зазначають, що проблема забруднення підземних вод нітратами ускладнюється відсутністю ефективних методів очищення за допомогою побутових очисних установок. Як наслідок, значна частина населення області споживає воду, забруднену нітратами, без будь-якого очищення.

Як повідомляла «Україна Комунальна»
, нова хлораторна водопровідно-насосна станція в Житомирі, на яку було витрачено 5,4 млн грн, не повністю очищає воду для мешканців міста. Місцева влада вважає, що при виборі обладнання не було враховано стан води у річці Тетерів.

 
Коментарі (0)