03 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...262728

Після установки котла автономного опалення на першому поверсі будинку з виходом гарячого повітря в перший вентканал (котел працює на опалення 6 міс. 24 ч/з) по будинку пішли наскрізні тріщини, взимку з тріщини йде пар і вона мокра, на стіні першого поверху в районі шахти вентканала стіна покрита грибком. УЖКГ встановив на тріщинах маяки (рухаються, відпадають), горзаз пише що висновок і установка вірні. як домогтися визнання будинку аварійним, зшити будинок і змусити власника вивести вихід з котла на вулицю не через вентканал?

Є такий принцип, зазначений в ст. 322 Цивільного кодексу України – власник несе тягар утримання майна. Є ще один принцип, зазначений в ст. 1166 Цивільного кодексу України - майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

В цьому випадку власником (балансоутримувачем) будинку є ЖЕК, або керуюча компанія або ОСББ, які зобов’язані утримувати в належному стані майно. Тобто тільки ці суб’єкти можуть звертатись до відповідних органів з метою визнання будинку аварійним. Для цього повинна бути створена спеціальна комісія з представників всіх сторін, виконкому міської чи районної ради та архітектурної інспекції та проектного інституту.

Крім цього, якщо ЖЕК, ОСББ або інший балансоутримувач вважають, що такими діями по встановленню автономного опалення будинку нанесені збитки та ЖЕК поніс матеріальні збитки – вони можуть звернутися до суду з позовом про стягнення збитків.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: