03 Травня 2024 p.
Питання та відповіді
123...262728

Добрий день. За законом, споживач має право відмовитися від центрального опалення, якщо надані послуги не відповідають нормам. Ми купили квартиру два роки тому. На сходовій клітці безпритульні забрали батареї ще в перший рік. Першої зими холод у квартирі був такий, що перемерзли всі рослини і ми, по суті, спали в спортивних костюмах і шкарпетках 3-місяці. Другий рік було трохи тепліше, але якість опалення не відповідала нормам.Викликалися комісії, писалися акти. Опісля стало відомо, що багато мешканців провели підігрів підлоги від опалення, встановили допоміжні батареї, відповідно рахунки за опалення приходять великі, тому в підвалі стоїть лічильник, який рахує к-ть тепла і все це ділить на кв. метри житлової площі кожної квартири, не залежно від того, як вони опалюються. Чому я не можу відмовитися від централізованого опалення (безболісно для інших мешканців), якщо розподіл подачі тепла йде індивідуально на квартиру? Чому я не можу поставити індивідуальний лічильник на опалення і платити за тепло, яким користуюся я, а не інші мешканці в будинку?

Відповідно до п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення у разі  встановлення  будинкових засобів обліку теплової енергії  споживач  оплачує  послуги  згідно   з   їх   показаннями пропорційно  опалюваній площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) за умови здійснення  власником,  балансоутримувачем  будинку та/або   виконавцем   заходів   з   утеплення   місць   загального користування будинку.

Ви можете звернутися із письмовою заявою до теплопостачальної організації про здійснення спільної ревізії теплопостачального обладнання та запірної арматури, оскільки встановлення додаткових секцій батареї та інших опалювальних приладів є порушенням технічних умов на встановлення ЗВТ теплової енергії.

Крім цього, згідно Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року, надання дозволу на відключення окремої квартири від централізованого опалення не передбачено, відключення від ЦО здійснюється у відношенні житлового будинку або цілого під’їзду при наявності письмових заяв всіх мешканців будинку або підїзду.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: