ГоловнаНовини ЖКГАналітика Аналітики стверджують що необхідних коштів для анонсованого підвищення пенсій немає

Аналітики стверджують що необхідних коштів для анонсованого підвищення пенсій немає

Аналітики ГО «Публічний аудит», після проведення фінансового аналізу стверджують, що необхідних коштів для анонсованого підвищення пенсій наразі немає
Уряд планує з 1 жовтня планує підвищити пенсії для 5,6 млн українців та скасувати оподаткування працюючих пенсіонерів. Прогнозується, близько 1,3 млн отримають плюс 200 грн до пенсії щомісяця; 1,2 млн – від 200 до 500 грн; 2 млн – від 500 до 1 тис. грн; понад 1,1 млн осіб – понад тисячу гривень щомісячної доплати.
 
Але, аналітики ГО «Публічний аудит», після проведення фінансового аналізу стверджують, що необхідних коштів для анонсованого підвищення пенсій наразі немає.
 
Так, дефіцит Пенсійного фонду на кінець 2016 року становив 141 млрд грн (5,5 % від ВВП), або 8651 грн на одного робітника. Для порівняння, дефіцит Фонду на завершення 2013 року не перевищував й 1 % від ВВП та становив 14 млрд грн при мінімальній пенсії в $ 120 (на сьогодні – $ 50).
 
«Збільшення дефіциту Пенсійного фонду відбулося через зниження ставок ЄСВ, що призвело до зменшення надходжень до 144 млрд грн (на 25 млрд грн менше, ніж у 2013 році). Збільшення мінімальної зарплати до 3200 грн має покрити певну частину дефіциту Фонду, але він і надалі в основному фінансуватиметься за рахунок держбюджету, а це  призведе до подальших інфляційних ризиків і зростання дефіциту основного кошторису країни», – зазначає аналітик «Публічного аудиту» Дмитро Ляшок.
 
Зокрема, очікується, що загальна дотація Фонду в цьому році становитиме 156 млрд грн.
 
При цьому, як додають незалежні аудитори, індексація пенсій на сьогодні необхідна. Адже штучне стримування маси грошей в народному господарстві призводить до знекровлення народного господарства, стискання торгівлі та згортання виробництва.
 

«На сьогодні збалансувати видатки до доходів Пенсійного фонду неможливо без впровадження накопичувальної пенсійної системи. Тільки так сформується внутрішній довгостроковий інвестиційний ресурс, залучення якого в національну економіку дасть поштовх до економічного зростання та якісної модернізації країни», – вважає аналітик Дмитро Ляшок.   

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
14 Квітня 2017 p. 23:58
Підвищення зарплат і пенсій лише прискорить знецінення гривні. Хто виграє і хто програє, якщо зарплати і пенсії підвищать у 2 рази, а ціни і тарифи зростуть у 5 разів? Виграє, однозначно, друкар грошових знаків, тобто влада, а громадяни, відповідно, програють. -------------------------------- Навіть одночасне підвищення зарплат і цін в одну й ту саму кількість разів знецінює ваші гроші, які вже є у вашому гаманці, у ту саму кількість разів. Практично це означає , що ви зможете купити у ту саму кількість разів менше товарів і послуг, ніж до знецінення. --------------------------------------------------- У нормальних країнах знецінення національних грошей вважається порушенням, за яке уряд може бути притягнутим до відповідальності.