ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГГазову дорожнечу ніщо не зупинить

Газову дорожнечу ніщо не зупинить

Для пересічного українця за будь-яких сценаріїв ціна на газ буде зростати.

Проте, в разі реверсних постачань «блакитного» палива з Європи, зростання ціни на газ для населення буде більш повільним, стабільним та прогнозованим. Про це в коментарі УНН сказав експерт з енергетичних питань Олександр Тодійчук.

«Перш за все ми можемо себе забезпечити більш дешевим газом, особливо зі спотового ринку, тому що сьогодні Європа не має в достатній кількості підземних газових сховищ і в літній період є профіцит газу на ринку. Досить часто на спотовому ринку ціна на газ падає в два рази, порівняно з ціною на російський газ для України», – зазначив експерт.

Читайте також: Недобір газу - прихована загроза

Крім того, як зауважив Олександр Тодійчук, тільки реальна технічна можливість купити газ у інших продавців може заставити росіян переглянути і свою ціну на газ для України. «Сьогодні Москва почувається спокійною, тому що впевнена, що поки що нам немає де купити «блакитне» паливо навіть у зменшених обсягах. На наступний рік Україна зробила заявку на 24,5 млрд куб. м газу», – сказав він.

Проте, за словами експерта, що стосується самого газу, то для пересічного українця за будь-яких сценаріїв ціна на газ для населення буде зростати. «Навіть для збільшення власного видобутку, для підтримання видобутку газу на сьогоднішніх рівнях треба закласти великі інвестиції. Але я би сказав, що позитивне для пересічного українця, як покупця газу, що зростання ціни на газ для населення буде більш повільним та стабільним, більш прогнозованим», – резюмував Олександр Тодійчук.

Читайте також: Український газ зросте в ціні

Нагадаємо, Словаччина погодилася надати свою ГТС Україні для прокачування газу з Європи, незважаючи на погрози з боку «Газпрому» знизити обсяг транзиту. За умови інвестицій з 2014 року Україна зможе отримувати близько 10 млрд кубометрів дешевого газу з Європи (при тому, що потреба в імпортному газі на наступний рік становить 24 млрд куб. м).

Крім того, додаткові обсяги дешевого газу з Європи можна буде отримувати і через споруджуваний у Польщі LNG-термінал. Очікується, що він зможе приймати зріджений газ з Близького Сходу вже в 2014 році.

 
Коментарі (0)